Hirameki

NA POCZĄTKU BYŁ KLEKS

Hirameki jest błyskiem inspiracji, poczuciem radości i niespodziewanej satysfakcji. W hirameki spotykają się dwie podstawowe właściwości umysłu i ducha: poszukiwanie sensu oraz samopoznanie. Mały kleks przez dodanie doń kilku kropek i kresek objawia swą prawdziwą istotę i poetycką naturę, pozostając w harmonii z fantazją oglądającego. W każdej plamce ukryte są figury, które można zadziwiająco łatwo ożywić za pomocą kilku kresek.

Hirameki - niewyczerpane źródło inspiracji i wspaniałych przeżyć - ofiaruje nam radość tworzenia i zachwyca oko, rękę i mózg.

HIRAMEKI - ZNAJDOWAĆ SZCZĘŚCIE W NAJMNIEJSZYM DROBIAZGU

Artyści Peng i Hu odkryli absolutnie fantastyczne zjawisko hirameki na kartkach papieru do wycierania pędzli, na parkiecie swojego atelier, na ścianach i na swoich koszulach. I tak stopniowo, dzień po dniu powstała genialna, ciesząca się wielką popularnością forma sztuki. Na zajęciach z rysunku nawet niedoświadczeni nowicjusze popadali w zachwyt graniczący z euforią, kiedy z barwnych plam powstawały zadziwiające istoty. To ożywcze i nie dające się porównać z niczym innym doznanie zaowocowało w końcu namiętną pasję Penga i Hu do zbierania kleksów i plam. Ich kolekcja obejmuje dziś nieprawdopodobną ilość spotów, które pozbierali z całego świata albo sami wyprodukowali i sfotografowali. Za swoje ambitne twórcze dokonania i na wskroś oryginalny pomysł Peng i Hu zostali niedawno odznaczeni cesarskim kleksem i wstęgą, a dwóm niedźwiedziom grizzli z ZOO w Zing na cześć twórców hirameki nadano ich imiona

Informacje dodatkowe o Hirameki:

Wydawnictwo: PWN