reklama

Hiperempatia

CZUJESZ, ŻE NADMIERNIE PRZEŻYWASZ TO, CO SPOTYKA INNYCH?

MYŚLISZ, ŻE JESTEŚ OSOBĄ PRZEWRAŻLIWIONĄ I KRUCHĄ?

BYĆ MOŻE TO WŁAŚNIE TY NALEŻYSZ DO OSÓB OBDARZONYCH HIPEREMPATIĄ.

Hiperempatycy zupełnie niesłusznie postrzegani są jako osoby chwiejne, przewrażliwione, wybuchowe i niezwykle kruche. Taka opinia często wpędza ich w poczucie winy, kompleksy oraz ogranicza ich kreatywność. Tymczasem hiperempatycy jak bibułka chłoną emocje z otoczenia, tak że nie potrafią już odróżnić odczuć własnych od cudzych.

JAK NAUCZYĆ SIĘ ŻYĆ Z TYM NIEZWYKŁYM, CHOĆ TRUDNYM, DAREM?

Psychoanalityczka Anne Landry dzieli się swoim bogatym doświadczeniem, osobistym i zawodowym. Opisuje liczne przypadki, radzi i proponuje ćwiczenia, które pozwolą okiełznać nad wyraz rozwiniętą empatię i przekuć ją w atut. Dzięki temu hiperempatia stanie się sojuszniczką i busolą w życiowej podróży.

Informacje dodatkowe o Hiperempatia:

Hiperempatia - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-06-24, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Jeśli czujesz, że nadmiernie przeżywasz to, co spotyka innych możliwe, że należysz do osób, które obdarzone są hiperempatią.
Hiperempatycy to osoby postrzegane jako osoby chwiejne, przewrażliwione, humorzaste i kruche. Tymczasem osoby nadempatyczne potrafią wyłapać u rozmówcy kłamstwa i rozszyfrować manipulacje oraz sekrety. To osoby, które obdarzone są telepatią emicjonalną i wyczulone są na przeżycia innych. Autorka pomaga odkryć czytelnikowi różne zdolności dzięki, którym nadepatyczność stanie się pomocna w codziennym życiu. Dowiecie się jakie cechy charakteryzują osobę nadempatyczną, co ją ogranicza i jakie są jej atuty.
Autorka, która jest psychoanalityczką dzieli się z czytelnikami swoim doświadczeń osobistym i zawodowym. Autorka opisuje liczne przypadki, radzi i proponuje ćwiczenia, aby nauczyć się z tym żyć.
Jeśli chcecie się o tym przekonać sięgnijcie po tę książkę.
Moim zdaniem takie książki są bardzo potrzebne. Ta jest wciągająca od samego początku. Autorka ciekawie wprowadza czytelnika w ten temat i nie przynudza ani przez moment.
Uwielbiam czytać takie mądre i wartościowe książki.
Warto przeczytać tę książkę.
Jestem usatysfakcjonowana.

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-06-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Hiperempatia może być zarówno wielkim darem jak i przekleństwem. Wszystko zależy od tego czy hiperempatyk potrafi świadomie używać swojego daru. Sztuka opanowania hiperempatii nie jest łatwa, ale jest możliwa. Hiperempatyk wcale nie musi chłonąc jak gąbka emocji, które wokół niego krążą. Nie musi czuć się winny, mieć kompleksów czy ograniczać swojej kreatywności tylko po to by nie zostać uznanym za osobą przewrażliwioną czy kruchą. Może być po prostu sobą.
Tej książki nie powinno się czytać, ale studiować z największą uwagą. Sama osobiście w niektóre fragmenty w niej zawarte zagłębiałam się wielokrotnie. Pragnęłam dogłębnie zrozumieć rady w niej zawarte tak by móc lepiej zrozumieć jak efektywnie korzystać z daru hiperempatii. Daru a nie przekleństwa... Tak naprawdę osoba będąca hiperempatykiem to niedoceniane błogosławieństwo dla świata. Jednak tym błogosławieństwem stanie się tylko wtedy, gdy (nie)szczęśliwy posiadacz takiego daru przepracuje i zrozumie pewne kwestie dotyczące jego osoby. W tym może właśnie pomóc niniejsza książka.
Hiperempatia. Jak z niż żyć i przekuć w atut w przystępny sposób przybliża nam sposoby rozwoju niezwykłego daru, który może odmienić świat. W moim przekonaniu to nie tylko książka dla osób, które są hiperempatyczne, ale także dla tych, którzy pragną zrozumieć, z czym wiąże się ten dar.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski