Handlarz z Omska

"Handlarz z Omska" to po "Maestro z Sankt Petersburga" druga część bestsellerowej trylogii "Mroczna Moskwa". Cykl przedstawia wstrząsający obraz Rosji za rządów Putina. Znajdziemy tu zarówno niewyobrażalne bogactwo, jak i skrajną biedę, a ludzie nie cofną się przed niczym w pogoni za władzą i pieniędzmi. Rosja początku XXI wieku, to czas kiedy w okamgnieniu powstawały największe współczesne fortuny. W gorącą letnią noc Oscar Rieder, syn ambasadora Szwecji, zostaje znaleziony martwy na terenie rezydencji ambasady w Moskwie. Obok niego leży w ciężkim stanie prostytutka, której jednak wbrew przewidywaniom udaje się przeżyć. Na miejsce przybywa prokurator Siergiej Skurow, który ma prowadzić dochodzenie przy wsparciu młodego i ambitnego inspektora policji, Antona Lewina. Skurow podpowiada swojemu przyjacielowi Tomowi Blixenowi, że rosyjska spółka Maratech szuka władającego szwedzkim następcy zmarłego Riedera. Tom otrzymuje posadę i wkrótce stwierdza, że firma jest zamieszana w nielegalny handel bronią. Krok po kroku Tom i Skurow rozwikłują kłębowisko, które, jak się okazuje, sięga najwyższych sił politycznych w Szwecji. Życie Toma zależy od tego, czy znajdzie dowody, które zdemaskują Maratech i szwedzkich partnerów spółki.

Informacje dodatkowe o Handlarz z Omska:

Handlarz z Omska - opinie o książce

Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2015-11-17, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek - 2015,
Na tropie zła w Rosji. Wydaje się że można zło pokonać, ale tylko się wydaje.

Długo się zbierałam do tej części trylogii, bo bałam się, że nie dorówna pierwszej części, która była mega ucztą. Niepotrzebnie się tego jednak bałam. Bardzo dobra powieść, ciągnąca wątki z "Maestro z Sankt Petersburga" i plącząca kolejne na poczet zamknięcia historii w ostatniej części. I chociaż powieść jest mroczna, to fascynujące jest obserwowanie tego, co dzieje się w Rosji współcześnie. Nie miałam do tej pory zbyt wielu takich okazji (nie licząc tv ;)).

Avatar użytkownika - xp2001
xp2001