Reklama w przedwojennej prasie z terenu Kaszub i Pomorza - jaka była, jakie treści niosła, czym chciała zainteresować konsumenta? Na te pytania odpowiada publikacja Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej autorstwa Olgi Podolskiej-Schmandt oraz Piotra Schmandta. W obecnych czasach, wszechobecna reklama wylewa się na nas w różnej postaci, szerokim strumieniem ze wszystkich mediów i komunikatorów społecznych, ale jakie były jej początki? Jakie zwroty stosowano, czym zachęcano klientów, jak skutecznie reklamowano swoje produkty i usługi na Kaszubach? Przedwojenne reklamy trącą myszką, lecz mają swój nieodparty urok. Z drugiej strony zaskakują lapidarnością treści i celnymi sformułowaniami. Zadziwiają wykorzystywaną argumentacją i fascynują językiem, jaki ówcześnie był w obiegu. Dziś, te dawne reklamy wydają się archaiczne ale takie właśnie były jej początki.

Informacje dodatkowe o Guzik do mankiet czyli reklamy i ogłoszenia w międzywojennej prasie polskiej z obszaru Kaszub:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Inne

Kup książkę Guzik do mankiet czyli reklamy i ogłoszenia w międzywojennej prasie polskiej z obszaru Kaszub

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski