Granice pojęciowe metafizyki

Sebastian Tomasz Kołodziejczyk, doktor, adiunkt na Wydziale Filozoficznym UJ. Od początku wierny Uniwersytetowi Jagiellońskiemu. Na tej uczelni ukończył studia magisterskie i uzyskał doktorat oraz rozpoczął swoją przygodę z pracą naukową i dydaktyczną. Ponadto studiował na University of Oxford i University of Bristol. Wykłada filozofię. Specjalizuje się w metafizyce oraz jej związkach z epistemologią i filozofią umysłu. Rozwija - między innymi w książce ?Granice pojęciowe metafizyki" - teorię pojęć granicznych, czyli takich, które ostatecznie określają kształt i sposób myślenia o świecie. Głoszone stanowisko mocno zbliża go do tak mało popularnego dziś w filozofii idealizmu. Obecnie pracuje nad esejem wprowadzającym do podstawowych problemów filozofii, a w zamyśle jest już książka o tym, dlaczego współczesne wieszczenie śmierci metafizyki jest dalece przedwczesne.Prowadzi anglojęzyczne czasopismo ?Polish Journal of Philosophy" oraz współredaguje ?Forum Philosophicum. International Journal".- Stypendium ?Polityki" traktuję jako wyróżnienie dla mojej pracy. Mimo że filozofia jest dziedziną samotników, w której z prawdą obcuje się w sposób intymny, droga do małych i wielkich osiągnięć wiedzie zawsze poprzez Mistrzów. To właśnie Im tą drogą chciałbym wyrazić swoją wdzięczność i podziękować za to, co osiągnąłem.Rekomendowany przez prof. Barbarę Markiewicz.

Informacje dodatkowe o Granice pojęciowe metafizyki:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Granice pojęciowe metafizyki

Granice pojęciowe metafizyki - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski