Głosy chaosu

Banović zza krat poprzysięga zemstę, jednak umysł inspektora zajmuje już inne dochodzenie: W zamachu bombowym przeprowadzonym z chirurgiczną precyzją ginie w Amsterdamie młody genialny matematyk. Poszukiwał uniwersalnej teorii matematycznej wyjaśniającej wszystkie zjawiska zachodzące w przyrodzie, które mają być ze sobą powiązane i funkcjonować według jednego wzorca. Poincare rozpoczyna pościg za mordercą - przez dwa kontynenty i o najwyższą stawkę ale nienawiść Banovića do dosięga. Tymczasem liczba podejrzanych rośnie. Światem wstrząsają kolejne zamachy. Poddany próbie jak biblijny Hiob, oszalały z rozpaczy, przygnieciony poczuciem winy Poincare nie rezygnuje ze śledztwa. I odkrywa, że te dwie sprawy mogą się łączyć. Wspólnym ogniwem może być on sam. A rozwiązanie przynieść może teoria chaosu [skrzydełko 2] Leonard Rosen jest autorem książek popularnonaukowych, wydawanych przez prestiżowe wydawnictwa edukacyjne. Wykłada sztukę pisania na Uniwersytecie Harvarda i Uniwersytecie Bentley, i ma w swoim dorobku kilka bestsellerowych podręczników. Głosy chaosu to powieść kryminalna z psychologiczno-obyczajowym tłem i międzynarodową intrygą, oparta na podstawach naukowych, która odsłania stopniowo tajemnicę leżącą u podstaw świata. Łączy kilka gatunków w wyjątkową, pasjonującą, mądrą prozę, gdzie akcja i napięcie wiążą się z religijno-filozoficzną refleksją. Głosy chaosu zostały uznane za najbardziej niezwykły debiut 2011 roku i nagrodzone Macavity Award - prestiżową międzynarodową nagrodą przyznawaną przez organizację zrzeszającą czytelników, krytyków, wydawców i pisarzy. Znalazły się w finale Edgar Award i Anthony Award. Prawa do wydania powieści kupili wydawcy w 10 krajach. W 2012 roku była na 3. miejscu listy Amazonu. Na jej podstawie powstaje film. Głosy chaosu otwierają serię z inspektorem Poincare, jednym z najciekawszych bohaterów literackich ostatnich lat. Jesienią 2013 roku ukaże się druga powieść - o jego wcześniejszych losach i jego pierwszym śledztwie.

Informacje dodatkowe o Głosy chaosu:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2013-06-18
ISBN: 978-83-241-4590-4
Tytuł oryginału: All Cry Chaos
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Ilustracje:Małgorzata Cebo-Foniok/Richard Nixon/Arsmagna

Kup książkę Głosy chaosu

Głosy chaosu - opinie o książce

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun