Monografia Gdyńskie trolejbusy. Rozwój gdyńskiej komunikacji trolejbusowej w latach 1943-2023 to zarówno szczegółowe opracowanie, jak i album przedstawiający rozwój gdyńskiej komunikacji trolejbusowej w okresie 80 lat jej funkcjonowania. Stanowi kompleksowe ujęcie tematyki w aspekcie infrastruktury, linii komunikacyjnych i taboru. Zamieszczono w niej informacje o rozkładach jazdy linii trolejbusowych, odzwierciedlające zmiany charakteru obsługi komunikacyjnej, oraz informacje o szczegółach technicznych pojazdów i zasilaniu sieci trakcyjnej.

Przeprowadzone rozważania oparto przede wszystkim na dokumentach źródłowych przedsiębiorstw i zakładów komunikacji miejskiej oraz materiałach będących w posiadaniu osób fascynujących się jej historią. Szeroko wykorzystanym źródłem, w szczególności dla kilku pierwszych dekad omawianego okresu, są też materiały prasowe. W książce znajdują się liczne schematy, mapy i tabele prezentujące zmiany w układzie sieci i linii trolejbusowych oraz w stanie taboru. Ważnym dodatkiem do tekstu są także graficzne wizualizacje trolejbusów, wiernie odzwierciedlające poszczególne marki i modele taboru. Ilustracją każdego etapu rozwoju gdyńskich trolejbusów są zdjęcia przedstawiające poszczególne pojazdy w różnych ujęciach, w większości na ulicach, placach oraz pętlach w Gdyni i Sopocie.

Informacje dodatkowe o Gdyńskie trolejbusy. Rozwój gdyńskiej komunikacji trolejbusowej w latach 1943-2023:

Wydawnictwo: Księży Młyn
Data wydania: 2024-07-20
Kategoria: Inne

Tagi: Planowanie transportu Inżynieria transportu Publikacje popularne na temat autobusów tramwajów i pojazdów transportowych

Kup książkę Gdyńskie trolejbusy. Rozwój gdyńskiej komunikacji trolejbusowej w latach 1943-2023

Kubuś puchatek puchatkowa kapela
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Kubuś puchatek puchatkowa kapela

Baw się razem z dzieckiem! Wszystkie maluchy lubią odgadywanie słów z obrazków. Przejrzyjcie wspólnie książkę i znajdźcie wszystkie obrazki zastępujące...

Ruchome oczka. Pomocni przyjaciele bałwanka
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Ruchome oczka. Pomocni przyjaciele bałwanka

Niemądry bałwanek chciałby wyglądać jak najlepiej, ale nie ma świątecznego ubrania. Czy przyjaciele pomogą mu się przygotować na święta? Przyjazne ilustracje...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;