reklama

Fuuj, ohyda!

Fuuj, ohyda! Paskudne ciekawostki i obrzydliwe obrazki

Świat jest pełen obrzydliwości! Poznaj je wszystkie!

Czy wiesz, że...

Na Księżycu walają się worki kupy? Astronauci podczas misji Apollo trochę naśmiecili, mimo że nosili pieluchy!

W twoim pępku mieszka 2368 gatunków bakterii? Są w nim grzyby i kłaczki! Przyznaj się: jak często myjesz pępek?

Mgławica Zepsute Jajko potrafi puszczać kosmiczne pierdy? Gwiezdne bąki pachną prawie tak jak twoje!

Hawajskie plaże słyną z nieskazitelnie białego piasku, a tak naprawdę to rybie odchody? (Fuuuj, mnóstwo kup papugoryby!!!)

Roślina gympie-gympie jest śmiertelnie niebezpieczna? Jeśli cię ukłuje, szykuj woreczek albo torbę, bo od razu zwymiotujesz. I nie wiadomo, czy przeżyjesz!

W mieście Seattle istnieje ściana pokryta setkami tysięcy wyżutych gum? Ma 15 metrów i ciągle rośnie!

Bleee. Ohydna ohyda, prawda?

Zadziwiająca książka o tym, co niesamowicie paskudne, totalnie ekscytujące i zaskakująco mądre. Poznaj nieprawdopodobne fakty i mrożące krew w żyłach eksperymenty.

Informacje dodatkowe o Fuuj, ohyda!:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2024-01-24

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Fuuj, ohyda!

Fuuj, ohyda! - opinie o książce

Avatar użytkownika - wampirka44
wampirka44
Przeczytane:2024-03-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 30 książek w 2024 r,

Książka kupiona na prezent dla 7-letniego siostrzeńca, ale oczywiście najpierw musiałam ją sama przeczytać. Większość ukazanych obrzydliwości nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia, choć kilka było naprawdę obrzydliwych (np. pijawki i larwy, to mnie zawsze obrzydza). Dla dziecka myślę, że będą bardzo ohydne a zarazem ciekawe.

Książka podzielona jest na działy, np. Kosmos, Ziemia, zwierzęta, ludzie, nauka.

Ogólnie książka interesująca, zawiera kolorowe obrazki i pomysły na wykonanie eksperymentów w domu.

Ps. Siostrzeńcowi bardzo spodobała się książka, dostał ją na "Zajączka". W jeden dzień dał radę i przeczytaliśmy ją wspólnie. Jak sam stwierdził "Dla niego nie była bardzo obrzydliwa, a czasami trochę smutna". O niektórych rzeczach już słyszał lub widział w programach przyrodniczych czy naukowych. Mam bardzo mądrego siostrzeńca, którego interesuje otaczający go świat.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2024-01-28, Ocena: 6, Przeczytałem,
W dziecięcym świecie nadchodzi taki moment, że zwykła kupa i inne obrzydlistwa natury mniej lub bardziej fizjologicznej stają się przedmiotem największego zainteresowania. To właśnie dla dzieci powstała jedyna w swoim rodzaju książka, na wskroś przepełniona najohydniejszymi ciekawostkami, paskudnymi faktami, obrzydliwymi ilustracjami i zaskakującymi eksperymentami potwierdzającymi naukową prawdę. Dan Marshall w książce pt. "Fuuj ohyda" przedstawia wiele niesamowitych okropieństw. Publikacja podzielona została na pięć rozdziałów dotyczących kosmosu, ziemi, zwierząt, ludzi i nauki. Każda część jest niezwykle interesująca. Mimo, że porusza odpychające, ohydne, wręcz nieprawdopodobne kwestie, nie raz pozytywnie Was zaskoczy. Podczas lektury dowiecie się ns przykład: jakie owady wysłane zostały w kosmos, jak nazywają się najbardziej cuchnące rośliny, dlaczego w naszych kuchniach jest więcej bakterii niż na desce klozetowej, które państwo na świecie jest  najbrudniejsze, co żyje w ludzkim pępku, jak obrzydliwe mogą być potworniaki, co wspólnego z wanilią mają bobry, ile różnych chorób mogą przenosić muchy. Razem z dzieckiem możecie przeprowadzić najróżniejsze eksperymenty. Sprawdzicie w nich m.in. jak szybko rozwija się pleśń i w jaki sposób nasze żołądki trawią pokarm. Zachęcam Was do poznania tego co śmierdzące, zgniłe, wręcz odpychające, a ponad wszystko fascynujące! "Fuuj ohyda" to książka intrygująca, przykuwająca uwagę, a przy tym pouczająca. Zaciekawi czytelnika w każdym wieku.
Nie do wiary!
Dan Marshall0
Okładka ksiązki - Nie do wiary!

No hej! Jestem S.W.E.N. (System zapewniający Wiedzę, Edukację i Naukę). Przeogromnie się cieszę, że dzięki tej książce mogę zabrać cię w niesamowitą...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung