Franciszek. Życie i rewolucja

Od wczesnej młodości aż po posługę następcy świętego Piotra. Autorka, dla której papież jest duchowym Ojcem, dotyka najważniejszych momentów w życiu Franciszka. Mówi o jego niesamowitej charyzmie, ale nie stroni też od dokładnego opisu intryg, jakie państwowi i kościelni oficjele knuli za jego plecami w Argentynie i Watykanie. Nikt do tej pory nie powiedział jeszcze tyle o Franciszku i wielkiej rewolucji, jaką rozpoczął on w sercu Wiecznego Miasta. Po konklawe zmieniło się wiele, ale nie łącząca ich przyjaźń. Dzięki niej Franciszek. Życie i rewolucja to najbardziej intymna i niepowtarzalna opowieść, jaką napisano o papieżu z krańca świata.

„Dzień dobry, Elisabetta?”. Tego głosu nie da się pomylić. Nie wierzę. Ale to on, ojciec Jorge, papież. Wiedziałam, że kiedyś do mnie zadzwoni. Zastanawiałam się nawet nad tym, jak się do niego będę zwracać, przecież przez gardło mi nie przejdzie: „Ojcze Święty”. Nigdy nie pomyślałam, że zadzwoni tak szybko. Ojciec Jorge, Franciszek, jak zawsze ten sam. Jestem szczęśliwa.

Informacje dodatkowe o Franciszek. Życie i rewolucja:

Kup książkę Franciszek. Życie i rewolucja

Franciszek. Życie i rewolucja - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-08-08, Mam, 52 książki w 2017 roku,

Autorka jest dziennikarką watykańską piszącą dla argentyńskiego pisma, zaprzyjaźniła się z obecnym papieżem jeszcze w 2001 roku. Dzięki temu, że była blisko konklawe, podróżowała z papieżem podczas pielgrzymek i zna go bardzo dobrze możemy się dowiedzieć o wielu faktach dotąd nieznanych. Nie jest to może porywająca lektrua, którą chce się przeczytać od razu w całości, ale myślę, żę warto poświęcić jej trochę czasu, by dowiedzieć się jak niezwykły człowiek stoi obecnie na czele Kościoła.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski