Five Nights at Freddy

Oficjalna książka na podstawie filmowego hitu Pięć koszmarnych nocy, dzięki której doświadczysz niezwykłych emocji jeszcze raz… Tylko mocniej. Mike niechętnie obejmuje posadę ochroniarza w starej pizzerii Freddy’ego. Na pierwszy rzut oka niewiele się tam dzieje, więc korzystając z wolnych chwil, mężczyzna próbuje za pomocą niekonwencjonalnych metod poznać tożsamość porywacza, który lata temu uprowadził z leśnego kempingu jego brata. Nie spodziewa się, że do nowego miejsca pracy trafił nieprzypadkowo, a wszystko, co wydarzy się za drzwiami pizzerii, przybliży go do odkrycia makabrycznych tajemnic… Ale prawda będzie miała swoją cenę, którą nie każdy byłby gotów zapłacić. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Five Nights at Freddy:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-02-15
Kategoria: Horror
Tytuł oryginału: Five Nights at Freddy
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Wojnakowska Paulina

Tagi: Fantastyka i Groza grozadladzieciaków

Kup książkę Five Nights at Freddy

Five Nights at Freddy - opinie o książce

Czy książka jest w stanie oddać klimat i emocje, które towarzyszą grze i filmowi? Czy jest to książka tylko dla fanów serii, czy też dla każdego, kto lubi dobrze się bać?

Powieść ta przenosi czytelnika do świata pełnego grozy i tajemnic, stworzonego przez Scotta Cawthona, twórcę gry i filmu o tym samym tytule. Książka jest adaptacją filmu, który z kolei jest ekranizacją gry, która zdobyła miliony fanów na całym świecie 🎮🍿. Poznajemy tam historię Mike’a, który podejmuje pracę jako ochroniarz w starej pizzerii, gdzie animatroniki, które w dzień zabawiają młodszych gości zamieniają się w mordercze maszyny po zmroku 🍕🤖. W tym wszystkim kryje się coś więcej, ale nie chce wam zdradzać 🤫. Mike nie wie jeszcze, że zaginięcie jego brata kilka lat wcześniej jest związane z tajemnicą, która kryje się za drzwiami pizzerii i nie trafił tam przypadkowo🚪🔍. Autorzy starają się wiernie oddać atmosferę grozy i napięcia, która charakteryzuje grę i film. Książka zawiera wiele szczegółów i wskazówek, które mogą zainteresować fanów serii i zachęcić ich do dalszego zgłębiania jej tajemnic. Jednocześnie książka będzie dostępna i zrozumiała dla czytelników, którzy nie znają wcześniejszych produkcji związanych z FNAF 📚👀. Jest ona niewątpliwie przeznaczona dla nastoletnich miłośników horrorów, którzy lubią dreszczyk emocji i zaskakujące zwroty akcji 😱. Nie jest to też lektura dla osób o słabych nerwach, ponieważ książka zawiera sceny przemocy.

Podsumowując jest to ciekawa i wciągająca propozycja dla fanów gry i filmu, jak i dla nowych czytelników, którzy szukają emocjonującej i przerażającej historii 🕵️‍♂️👻. Książka jest dobrze napisana, trzyma w napięciu i zmusza do refleksji nad tym, co naprawdę dzieje się w pizzerii Freddy’ego. Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią straszyć się i bawić przy dobrej literaturze 📖💫

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2024-03-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Niedaleko pada jabłko od jabłoni - mawiają.

Czy Wasze dzieci mają podobne gusty książkowe do Was ?

Pamiętam swoje początki w roli książkoholika. Gdy już za mną były słodkie historie typu "Pamiętnik Księżniczki" czy "Ala Makota" zauważyłam u znajomej kolekcję R.L. Stina (nie wiem czy kojarzycie, autor m.in. znanej "Gęsiej skórki"). Literatura grozy dla młodych czytelników. No przepadłam! Pożyczałam i wciągałam tom za tomem.

Dlatego też jak w wakacje syn zaczął mnie męczyć o książki z serii "Pięć koszmarnych nocy" (Five Nights at Freddy's) zaskoczona była tylko przez moment. Kupiłam na początku dwie, teraz jest już tego u nas troszkę więcej. Atutem jest fakt, że nie musiałam się zastanawiać co kupić pod choinkę, nie mam dylematu co kupić na Zająca. A jeszcze udało się dostać jeden z tomów od Wydawnictwa Feerie. I tak oto trafiła do nas Oficjalna książka filmowa z tej uzależniającej serii, bo - tak - ten horror został zekranizowany.

Ale to nie wszystkie ciekawostki ! Fani tej serii mogą również zagrać w grę stworzoną przez autorów książki, ale tu już się pogubiłam... Jak zapytałam syna czy to gra jest oparta na podstawie książki czy książka powstała na podstawie gry to... skomplikowane ;) chyba na pewne kwestie jestem za stara, bo w momencie pogubiłam się w tych tłumaczeniach.

Ale o co tu chodzi ? Ta część jest oparta na podstawie filmu. Jednak jak to książka, jest lepiej rozbudowana wg mnie, zawiera więcej ciekawostek, szczegółów, historia jest bardziej rozbudowana. Zarówno zabawna jak i - oczywiście - przerażająca. Aż podziwiam swojego 10 latka, że śpi spokojnie mimo, że pewne wątki nawet u mnie wywołują dreszcze.

Z pewnością nie jest to książka dla maluchów, dla wrażliwych dzieciaków. To po prostu trzeba lubić i być z tych czytelników o mocnych nerwach.

Główny bohater - Mike, podejmuje pracę ochroniarza. Liczy on na to, że tak przy okazji, odkryje kto lata temu, porwał z leśnego kempingu jego brata. Brak tej wiedzy nie pozwala mu pogodzić się z tym co doprowadziło w efekcie do rozpadu jego rodziny. Postać tego bohatera jest dość ciekawie wykreowana - człowiek poturbowany przez los, ale na swój sposób silny, waleczny i ponad wszystko kochający swoją siostrę.

Jednak nie przypuszcza co go czeka w, z pozoru niewinnej i bezpiecznej, pizzerii...

Syn stwierdził, że typowe dla tej serii jest, że początek książki jest spokojny, zasugerował nawet, że może być ciut nudny, ale później...oj później się dzieje. Czym dalej tym autorzy zdecydowanie nadrabiają ten brak emocji ze wstępu i to z nawiązką !

Tak jak - co się dzieje w Vegas zostaje w Vegas - tak i tu - nic nie wychodzi poza mury pizzerii. A cena za prawdę może okazać się bardzo wysoka.

My - dorośli - lubimy thrillery, horrory, kryminały czy dark romance. Nasze dzieci też mają swoje gusty czytelnicze, nie muszą ograniczać się do uroczych bajek, czy książek edukacyjnych, które oczywiście mają swoje liczne zalety, aczkolwiek ... Niech mają swój gust. Świat nie jest w końcu idealny, bywa też przerażający.

Świetna książka, świetna seria. Nie dziwię się sumie, że jest tak popularna. Dajcie znać czy ją znacie, czy może i Wasze dzieci ją tak pokochały. A tymczasem serdecznie dziękuję za egzemplarz do recenzji .

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska