Fit desery. Na słodko bez cukru

Kto nie lubi słodyczy? To naturalne, że tak bardzo nam smakują – kiedy receptory smakowe znajdujące się na języku wyczują słodkość, w mózgu uwalniają się hormony szczęścia. To dlatego tak trudno jest odmówić sobie słodyczy. Wiadomo jednak, że zbyt duża ilość cukru szkodzi.

Nie będziemy cię czarować, że od jedzenia naszych słodyczy nie przytyjesz, bo to nieprawda! Każdy nadmiar energii – nawet ten, który pochodzi z najzdrowszych produktów – powoduje przyrost wagi.

Czy można zatem, nie rezygnując z deserów, jeść zdrowo i dbać o sylwetkę? Można! Nie bój się słodkiego smaku, ale naucz się wybierać i robić takie słodycze, które nie tylko będą smaczne, lecz także zdrowe.

W książce znajdziesz przepisy na desery bez białego cukru, słodzone owocami (bananem, daktylami), miodem, zamiennikami cukru typu ksylitol i erytrytol oraz syropami.

Zrób z nami fit desery:

- lody, sorbety i koktajle,

- musy i puddingi,

- owoce i orzechy w czekoladzie,

- naleśniki, placuszki, omlety, gofry,

- ciasteczka i ciasta

- muffinki.

Ewa Sypnik-Pogorzelska i Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska to dyplomowane dietetyczki z powołaniem i założycielki Poradni Dietetycznej Dietosfera. Autorki licznych książek i artykułów. Występowały w programach poradnikowych i lifestylowych dla telewizji Kuchnia+, Polsat i TVN.

Informacje dodatkowe o Fit desery. Na słodko bez cukru:

Fit desery. Na słodko bez cukru - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-03-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Czy jest tu ktoś kto nie lubi słodkości? Ja jestem ich wielką fanką!

Niestety w tym momencie muszę się ograniczać, więc chętnie próbuję tych w nieco zdrowszej wersji.

Niedawno w moje ręce trafiła książka "Fit desery", która zawiera przepisy na wiele pyszności z wykorzystaniem właśnie zdrowszych produktów zamiast cukru. Zostały one podzielone na 13 rozdziałów (spis treści znajdziecie na kolejnych zdjęciach). Jest również krótki wstęp, z którego dowiemy się np. jak czytać składy produktów i pod jakimi innymi nazwami może ukrywać się cukier dodany a także czym zastąpić cukier i słodziki w zdrowszej wersji.

Przepisy tutaj zawarte są w mojej ocenie proste do przygotowania. Składają się w większości z zaledwie kilku kroków i wymagają niewielu, ogólnodostępnych składników. Część przepisów ma dołączone fotografie.

Przyznaję jednak z bólem, że niestety nie ma tutaj ani jednego przepisu, którego mogłabym użyć w 100%, ze względu na dietę eliminacyjną. Jeśli jest wegański to ma masło orzechowe, kakao czy pomarańcze w składzie.

Nie ma to jednak znaczenia w przypadku większości mojej rodziny (zgodnie uznali, że muffiny borówkowe są przepyszne!) i mam nadzieję, że za jakiś czas sama również będę mogła spróbować tych pyszności bez wyjątków. Na ten moment pozostaje mi wplatać tutaj zamienniki.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;