reklama

FIRE FORCE: TOM 8

DWAJ BRACIA SPOTYKAJĄ SIĘ PO LATACH ROZŁĄKI!

Zdradziecki kapitan trójki, dr Giovani, wraz z białymi szatami atakuje warsztat Vulcana w celu zdobycia klucza do Amaterasu, który rzekomo znajduje się w posiadaniu chłopaka. Na domiar złego do walki dołącza Shou, młodszy brat Shinry, pełniący funkcję kapitana wrogiego Zakonu Rycerskiego. Przeciwnik zdaje się mieć zdecydowaną przewagę liczebną! Shou używa swojej niezwykłej umiejętności w zwraca ostrze miecza przeciwko bratu. Czy Shinra i pozostali przetrwają to starcie?!
Bitwa staje się jeszcze gorętsza! Płomienie intrygi nie gasną! Czas rozpocząć kolejną potyczkę na drodze do odnalezienia Ewangelisty. Dokąd zaprowadzi Ósemkę pogoń za wrogiem?

Informacje dodatkowe o FIRE FORCE: TOM 8:

FIRE FORCE: TOM 8 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-06-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

Sam początek tomiku ósmego to zakończenie „rekrutacji” Vulcana, co dla Shinry oznaczało nie tylko konieczność pokonania nowego wroga, ale również ponowne spotkanie z bratem. Nie spodziewał się on jednak, że ukochany młodszy braciszek będzie członkiem znienawidzonej przez niego organizacji. Autor powraca tutaj na utarte tory, wypełniając mangę masą mocniej i widowiskowej akcji. Wszystkie ukazane tutaj początkowo wydarzenia są preludium dla nowego wyzwania, przed jakim stanie „ósemka”. Najwyższa pora, aby strażacy przeszli do ofensywy i „odwiedzili” przeciwnika na jego terenie. Kolejne strony mangi nie są jednak tutaj wypełnione tylko akcją. Można znaleźć tutaj również trochę luźniejszej treści z w której to bohaterowie szlifują swoje umiejętności, co jednocześnie stanowi tutaj warstwę humorystyczną. Odpowiednie spowolnienie tempa przedstawionej tutaj akcji przez autora, do doskonały pomysł. Szczególnie że końcówka tomiku to początek naprawdę mocnego wątku, który już po kilku pierwszych planszach pokazuje swój ogromny potencjał.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-02-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

BRATOBÓJCZA WALKA

Gefährlich ist, wer Schmerzen kennt
Vom Feuer, das den Geist verbrennt (bang bang)
Gefährlich das gebrannte Kind
Mit Feuer, das vom Leben trennt
Ein heißer Schrei
Feuer frei
- Rammstein

„Fire Force” wypada coraz lepiej. Takie wrażenie mam po lekturze tomu ósmego. Przede wszystkim graficznie, bo więcej tu scen, które z miejsca wpadają w oko i mają swój klimat. Jeśli zaś chodzi o fabułę to ta trzyma dotychczasowy poziom. A więc taki, który usatysfakcjonuje miłośników shounenów.

Zaczyna się dziać.! Gdy dr Giovani, kapitan trójki, dopuszcza się z białymi szatami ataku na warsztat Vulcana, żeby zdobyć klucz do Amaterasu, dochodzi do spotkania Shou i Shiry. Dwaj bracia, stojący po przeciwnych stronach barykady będą musieli zmierzyć się ze sobą. Ale czy ta bratobójcza walka ma sens? Jeszcze gorsze jest to, że wróg ma przewagę liczebną i wszystko wskazuje na to, że nasi bohaterowie nie mają szans. A to przecież jedynie kolejny przystanek na drodze do osiągnięcia postawionego sobie celu!

FIRE FORCE: TOM 3
Atsushi Ohkubo0
Okładka ksiązki - FIRE FORCE: TOM 3

Trwa walka z piątym zastępem SSP! Shinra i pozostali funkcjonariusze Ósemki najeżdżają na siedzibę piątego zastępu w celu poznania przyczyny zjawiska...

FIRE FORCE: TOM 19
Atsushi Ohkubo 0
Okładka ksiązki - FIRE FORCE: TOM 19

POŁĄCZONE SIŁY ÓSEMKI I DWÓJKI VS BIAŁE SZATY… KTO PRZEŻYJE W NETHERZE, KTÓRY STAŁ SIĘ PRAWDZIWYM PIEKŁEM?Atak całych hord Płomiennych i Zakonu Fioletowego...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung