reklama

Excel. Programowanie dla profesjonalistów. Wydanie II

Kompendium wiedzy dla programistów Excela!

Jak wykorzystać nowy interfejs Excela 2007? Jak sterować innymi aplikacjami z pakietu Microsoft Office? Jak używać Windows API?

Excel to - obok Worda - najpopularniejsze narzędzie w pakiecie Microsoft Office. Od razu po zainstalowaniu niejednego użytkownika zaskoczy ogromem swych możliwości. A przecież to dopiero wierzchołek góry lodowej. To, co stanowi o sile programu, jest niewidoczne dla początkujących. Tym czymś jest Visual Basic. Dzięki niemu Excel może stać się fundamentem dla rozbudowanych aplikacji, jak również może pozwolić na rozwiązanie problemów o wysokim stopniu złożoności. Oczywiście wykorzystanie potencjału tego języka nie jest całkiem proste, jednak książka, którą trzymasz w rękach, w znakomity sposób pomoże Ci rozpocząć przygodę z programowaniem w Visual Basic.

Dzięki książce "Excel. Programowanie dla profesjonalistów. Wydanie II" poznasz tajniki tworzenia aplikacji opartych o Microsoft Excel. Naukę rozpoczniesz od poznania architektury takich aplikacji. Poznasz też zestaw najlepszych praktyk w programowaniu w VBA. W kolejnych rozdziałach przyswoisz wiedzę na temat projektowania arkuszy, weryfikacji danych, sterowania paskami poleceń oraz współpracy z interfejsem typu wstążka (ang. Ribbon). Ponadto zdobędziesz informacje na temat wykorzystania Windows API, obsługi błędów, programowania baz danych oraz optymalizacji aplikacji. Wśród wielu innych zagadnień omawianych w tej książce warto także zwrócić uwagę na takie, jak współpraca z usługami sieciowymi, sterowanie innymi aplikacjami z pakietu Microsoft Office oraz techniki przetwarzania danych. Książka stanowi kompendium wiedzy na temat programowania w środowisku Microsoft Excel, a o jej jakości merytorycznej świadczy fakt, iż trójka jej autorów została wyróżniona przez firmę Microsoft tytułem MVP (Most Valuable Professional).

Architektura aplikacji opartych o Microsoft Excel Najlepsze praktyki tworzenia aplikacji w Excelu i VBA Zasady projektowania arkuszy Używanie stylów, nazw zdefiniowanych, formatowań warunkowych Wykorzystanie kontrolek Zastosowanie dodatków funkcyjnych Użycie modułów klas do tworzenia obiektów Zarządzanie paskiem poleceń Praca z plikami XML Wykorzystanie możliwości nowego interfejsu Excela 2007 Użycie Windows API Tworzenie formularzy Zastosowanie interfejsów oraz ponowne wykorzystanie kodu Sytuacje wyjątkowe - obsługa błędów Debugowanie kodu VBA Zastosowanie asercji Optymalizacja kodu VBA Współpraca z bazami danych Techniki przetwarzania danych Tworzenie zaawansowanych wykresów Sterowanie innymi aplikacjami z pakietu Microsoft Office Wykorzystanie języka VB.NET Możliwości narzędzia Visual Studio Tools for Office System

Wykorzystaj Excel jako fundament efektywnych rozwiązań!

Informacje dodatkowe o Excel. Programowanie dla profesjonalistów. Wydanie II:

Wydawnictwo: Helion