Najnowsza książka autorki bestsellerowych ,,Zaplątanych nastolatek" i ,,Pod presją". Pomoże rodzicom zrozumieć intensywne i pełne emocji życie nastolatków i podpowie sposoby wsparcia na tym krytycznym etapie rozwoju.

Presja szkolna, stres związany z mediami społecznościowymi, obawy o przyszłość i zdrowie psychiczne - to wszystko skutkuje poczuciem przytłoczenia. Ale nie musi tak być.

Lisa Damour opisuje:

o przebieg rozwoju emocjonalnego nastolatka

o sygnały alarmowe, które niepokoją rodziców

o jak rozmawiać o emocjach

o strategie wspierania w uzyskaniu samoświadomości

o typowe wyzwania: konflikty w domu, ryzykowne zachowania, trudności w przyjaźniach i związkach

Książka zawiera oparte na badaniach wyjaśnienia, przykłady z życia oraz konkretne i praktyczne wskazówki.

Informacje dodatkowe o Emocjonalne życie nastolatków. Dorastanie w empatii, harmonii i komunikacji ze światem:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2024-04-24
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: The Emotional Lives of Teenagers: Raising Connected, Capable, and Compassionate Adolescents

Tagi: Rodzina i zdrowie Rodzina i związki - poradniki Rodzicielstwo - poradniki Opieka nad dzieckiem i wychowanie - poradniki Problemy wieku dojrzewania - poradniki dla rodziców

Kup książkę Emocjonalne życie nastolatków. Dorastanie w empatii, harmonii i komunikacji ze światem

Lisa Damour0
Okładka ksiązki - Zaplątane nastolatki. Jak dobrze przeprowadzić córkę z dzieciństwa do dorosłości

Najlepszy, doceniony na całym świecie poradnik dla rodziców nastoletnich dziewczynek Życie z nastoletnią córką nie musi przypominać jazdy na rollercoastrze...

Pod presją. Jak radzić sobie z powszechnym stresem i lękiem wśród dziewcząt
Lisa Damour0
Okładka ksiązki - Pod presją. Jak radzić sobie z powszechnym stresem i lękiem wśród dziewcząt

Jako rodzice czasem pragniemy zredukować poziom stresu w życiu naszych córek. Czy rzeczywiście musimy to robić, czy raczej powinniśmy wyposażyć dziewczynki...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;