Dźwięki duszy

ra na skrzypcach to dla Elizy pasja, ale i lek na tęsknotę za mamą, której nie widziała od wielu lat. Niespodziewanie udział w międzynarodowym konkursie staje się szansą, aby odkryć prawdę o sobie i swojej rodzinie. Pobyt w Londynie okazuje się wyzwaniem i wielką przygodą, która odmieni życie Elizy na zawsze. „Dźwięki duszy” to opowieść o dojrzewaniu, dokonywaniu trudnych wyborów i wewnętrznych zmaganiach dorastającej dziewczyny. W myślach wyruszyły w długą podróż do miejsc odległych, pełnych tajemnic i skrywanych prawd, do których tylko one miały dostęp. Rozmawiały ze sobą, nie otwierając przy tym ust. Mówiły w ten sposób więcej, niż mogłyby sobie przekazać za pomocą zwykłych środków komunikacji. Wspominały tamte chwile spędzone na odkrywaniu nowego świata, podzielonego na to, co rzeczywiste, i na to, co bajkowe. Tamte chwile, gdy matkę i córkę łączyła silna więź. Obie chętnie cofnęły się myślami w przeszłość, z nadzieją na odzyskanie tego, co zostało im odebrane. Muzyka dawała im niezwykłą możliwość podróżowania w czasie i przestrzeni. Dlaczego nie miałyby z niej skorzystać? W końcu o takich podróżach ludzie marzyli od stuleci.

Informacje dodatkowe o Dźwięki duszy:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013-12-01
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7942-002-5

Kup książkę Dźwięki duszy

Dźwięki duszy - opinie o książce

Avatar użytkownika - kasiulek17
kasiulek17
Przeczytane:2014-02-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Każdy z nas ma jakąś pasję. Jedni traktują je, jako hobby, poświęcają jej swój wolny czas, aby spędzić go w jakiś produktywny sposób. Natomiast są też tacy, którzy swoje pasje traktują nader poważnie, gdyż wiążą z nimi swoją przyszłość. Dziewiętnastoletnia Eliza od dawna gra na skrzypcach, jest to jej pasja jak również lek na tęsknotę za matką. Gdy dziewczyna miała 6 lat w wydawałoby się spokojny nic złego niewnoszący dzień w jej domu pojawił się pewien mężczyzna. Następnego dnia mama Elizy wyjechała pozostawiając list, w którym za wiele nie wytłumaczyła. Od tego czasu nie dawała znaku życia, a dziewczynka została wychowana przez ojca i babcię. Jedyne, co pozostało po matce to listy napisane w języku angielskim. Niestety po latach, gdy Eliza poznała ten język, nic z nich nie mogła wyczytać na tyle, aby wniosły one coś nowego w historię zniknięcia jej matki. Jedyne, co, to adres widoczny na kopertach mógłby coś zasugerować. Traf chciał, że Elizie udało się wygrać międzynarodowy konkurs muzyczny, którego nagrodą był kurs w Londynie, dziewczyna zauważa światełko w tunelu i wierzy w to, że może odnaleźć matkę. ,,Dźwięki duszy" to lekka i przyjemna w odbiorze lektura. Eliza wyrusza do Londynu, poznaje wielu ciekawych młodych ludzi. Z jednymi zaprzyjaźnia się od razu, inni natomiast poprzez swoje zachowanie i dążenie do celu po trupach nie wydają się interesujący i godni uwagi. W niedługim czasie przekona się, że nie warto tak wszystkim ufać. Oczywiście udaje się pod adres, który znalazła na kopertach. W dość krótkim czasie dochodzi do spotkania z matką. Bardzo zależało jej, aby, ta wytłumaczyła jej swój tajemniczy wyjazd, oraz brak jakiegokolwiek kontaktu z rodziną. Nie zdradzę, co było tym powodem, pozostawię to Wam do sprawdzenia w trakcie czytania. Dużo miejsca autorka poświęca podróżom głównej bohaterki po Londynie. Bardzo podobał mi się ten zabieg, dzięki niemu mogłam bardziej się z Elizą zidentyfikować, lepiej ją poznać. Poznajemy również tajemniczego bezdomnego mężczyznę, który da wiele do myślenia dziewczynie. Fabuła interesująca, język prosty i zrozumiały. Z książką spędziłam bardzo interesująco czas.
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska