reklama

Dzika Łaska. Kobieca mistyka (nie)zwykłego życia

Dzika Łaska to piękny gobelin ulubionych nauk cenionej autorki Mirabai Starr przekazanych przez mądre kobiety z przeszłości i teraźniejszości, przeplatany jej własnymi refleksjami i osobistymi historiami, a doprawiony sugerowaną codzienną praktyką. Każdy rozdział skupia się na konkretnym etapie kobiecej podróży ku mądrości, jak na przykład - odnajdywanie własnego głosu i poczucia własnej wartości, uwalnianie się od wewnętrznych ciężarów, celebrowanie świętości dnia codziennego, radość z seksualności, kojenie złamanego serca, bycie matką, tworzenie więzi i podążanie ścieżką twórczej autoekspresji.

Nazywana poetką duszy, Mirabai Starr pisze o wszelkich aspektach duchowości przez zmysłowy, kobiecy pryzmat, niosąc nadzieję i ożywienie niczym majowy, wiosenny deszcz w świecie wysuszonym przez niepokój, politykę i rywalizację.

Ta książka to jak spacer z bliską przyjaciółką i jeśli podejdziesz do niej z otwartym sercem, odnajdziesz to wspaniałą inspirację!

Dlaczego warto przeczytać tę książkę:

Jeśli prowadzisz kręgi kobiet lub w jakiejkolwiek innej formie pracujesz z kobietami (jako mentorka, coach, terapeutka, influencerka itp.) znajdziesz tu mnóstwo inspiracji do swoich zajęć, rozmów, filmów, spotkań, prelekcji...

Jeśli jesteś w procesie zmiany, odkrywania własnego głosu lub umacniania poczucia własnej wartości, uzyskasz tu przewodnictwo, głęboką mądrość i wsparcie...

Jeśli przechodzisz przez życiowe perturbacje, trudności, chorobę lub żałobę po kimś bliskim, doświadczysz wyciszenia, ukojenia, pocieszenia i wzmocnienia

Jeśli szukasz prostych wskazówek jak wzbogacić swoje życie wewnętrzne i nasycić je głębią, odnajdziesz tu proste codzienne praktyki, które możesz wdrożyć w swoją codzienność

Jeśli w twoim otoczeniu masz kobiety (siostry, matki, przyjaciółki, sąsiadki, koleżanki) z którymi chciałabyś podzielić się czymś wartościowym i cennym, podaruj im tę książkę, a będą ci bardzo wdzięczne!

Informacje dodatkowe o Dzika Łaska. Kobieca mistyka (nie)zwykłego życia:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-05-01
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Wild Mercy. Living the Fierce and Tender Wisdom of the Women Mystics.
Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Kup książkę Dzika Łaska. Kobieca mistyka (nie)zwykłego życia

Dzika Łaska. Kobieca mistyka (nie)zwykłego życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2024-01-31, Ocena: 4, Przeczytałem,
"Dzika łaska" to tytuł, w którym autorka porusza wiele tematów związanych z mistycyzmem i kobiecością. Łączy obie te rzeczy w jeden głos, którego nie było i nie ma jakoś wiele na świecie.

Mężczyźni niegdyś zdominowali praktycznie wszystkie dziedziny życia, także te związane z rozwojem i mistyką, ale obecnie kobietom coraz częściej udaje się dojść do głosu. To dobrze. Autorka podkreśla wartość jaką dodaje żeńska energia do różnych spraw, tych codziennych i prostych, a także tych wzniosłych i bardziej złożonych.

Opisane tu zostały różne mistyczki, sytuacje, których doświadczyła autorka lub jej bliscy. To bardzo intymna książka, która porusza wiele tematów, widzianych z jej perspektywy. Na pewno wielu osobom się to spodoba. To jak książka dobrze przyjęła się na świecie tylko to potwierdza.

Mnie nie wszystko ciekawiło w różnym stopniu. Niektóre przemyślenia autorki do mnie mocno trafiały, dowiedziałam się też trocie nowego o różnych mistyczkach czy innych ciekawostek. Ale pojawiały się także fragmenty mniej ciekawe, czasem nużące, czasami zupełnie do mnie nie trafiające.

Jest to książka bardzo kobieca i kierowana raczej do kobiet. W wielu z nich poruszy czułe struny lub wzbudzi poczucie zrozumienia. Podoba mi się, że kobiecy głos staje się coraz silniejszy, również w rozwoju duchowym i mistycyzmie. Idealnie uzupełnia męski punkt widzenia i równoważy energię ?

Nie jest to tytuł dla każdego, z pewnością nie wszystkim podejdzie, ale wydaje mi się, że wiele kobiet może być ukontentowanych jego lekturą ?

Avatar użytkownika - sabinapisarek
sabinapisarek
Przeczytane:2023-05-17, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, wydawnicwto Biały Wiatr,

Autorka książki Mirabai Starr zabrała mnie poprzez tę lekturę w niesamowitą podróż po krainie kobiecej duchowości. W charakterystyczny dla siebie sposób przeprowadziła mnie przez nieznany mi dotąd świat mistycznych kobiet i orędowniczek życia w zgodzie z własnym wnętrzem. To niebywałe jak współczesna kobieta jaką jest Mirabai Starr potrafi w swym życiu czerpać inspirację od kobiet żyjących wieki temu, a na dodatek umie z taką pasją przekazywać ich mądrość kolejnym pokoleniom. Ta książka jest zupełnie inna niż dostępne na rynku poradniki dla kobiet. Trudno jest mi ją opisać, bo myślę, że to książka o której wyjątkowości trzeba przekonać się na własnej skórze. Treści przekazane czytelnikowi przez autorkę niosą w sobie przyjemne ukojenie i orzeźwienie dla duszy udręczonej codziennością. Wiedza zawarta w tej książce czerpie z wielu kultur i religii, a zarazem w moim odczuciu wznosi się ponad podziały i jednoczy wszystkie kobiety na wspólnej duchowej płaszczyźnie. Książka ta napisana jest bardzo ładnym językiem, który trafia prosto do duszy czytelnika. Zdecydowanie nie jest to książka, przez którą można szybko przemknąć. Trzeba się nad nią pochylić i w skupieniu zgłębiać jej mądrość. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że autorka poprzez historie zawarte na jej kartach przenosi nas w przeszłość, byśmy mogły powrócić do kobiecości jaka jest w nas głęboko zakorzeniona. Spodobało mi się w tej książce szczególnie to, że autorka podzieliła się z czytelnikami trudnymi momentami wyrwanymi z historii jej życia. Doceniam to i myślę, że warto pochylić się nad tym, jak trudną drogę przeszła Mirabai by znaleźć się w tym punkcie w jakim jest teraz. Polecam Wam tę książkę jako ciekawą alternatywę dla klasycznych poradników.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung