Wielu rodziców ma obawy dotyczące momentu, kiedy dziecko spod ich opiekuńczych skrzydeł wyrusza w szeroki świat. Kiedy przekracza po raz pierwszy szkolne progi, kiedy próbuje się odnaleźć w nowej, nie zawsze przyjaznej rzeczywistości, kiedy relacje między rówieśnikami zyskują na znaczeniu.
Dorastanie dziecka to duże wyzwanie. Agnieszka Stein pokazuje, jak sprawić, aby ten czas był jednocześnie okazją do rozwoju nie tylko samego dziecka, ale także wszystkich członków rodziny.
„Dziecko z bliska idzie w świat” odpowiada na wiele pytań rodziców i opiekunów dzieci w wieku szkolnym. Znajdą w niej podpowiedzi, jak mądrze pomóc dziecku:
- w adaptacji do szkolnej rzeczywistości,
- w rozwiązywaniu najczęstszych szkolnych problemów,
- w nauce współpracy i nawiązywania relacji z rówieśnikami.
A także:
- jak wspierać dzieci w rozwoju samodzielności,
- jak przygotować je do życia w nieidealnym świecie,
- jak nabrać ufności we własne kompetencje rodzicielskie.
„Dziecko z bliska”, przedszkolak i szkolny debiutant z pierwszej, ciepło przyjętej książki Autorki, jest teraz starszy. Nadal jednak potrzebuje wsparcia bliskich mu dorosłych. Agnieszka Stein, odwołując się zarówno do najnowszej wiedzy o tym, jak przebiega rozwój dzieci w tym wieku, jak również do własnych doświadczeń w pracy psychologa w szkole, inspiruje do poszukiwania własnej drogi do dojrzałego rodzicielstwa.
Informacje dodatkowe o Dziecko z bliska idzie w świat:
Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2014-03-06
Kategoria: b.d
ISBN:
978-83-939019-0-6
Liczba stron: 364
Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Przeczytane:2023-11-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,
Książka pożyteczna, ważna i warta przeczytania. W zasadzie spodziewałam się po niej czegoś zupełnie innego, ale z drugiej strony nikt nie zaoferuje mi przecież gotowych rozwiązań i szczegółowej analizy życia dziecka, które poszło właśnie do szkoły.
Pani Stein pozwala spojrzeć na różne aspekty rodzicielstwa z nowej perspektywy, i to jest cenne. Podkreśla podmiotowość dzieci i ich odrębność od rodziców, a choć to pierwsze jest oczywiste, o tym drugim nie wolno nigdy zapomnieć - to, co ja chcę, czuję i myślę nie ma znaczenia w obliczu tego czego chce, co czuje i myśli moje dziecko. Jeśli pojawia się problem, trzeba najpierw na niego spojrzeć z perspektywy dziecka. I tak dalej - nawet, jeśli pewne rzeczy się niby wie, zawsze warto, że raz na jakiś czas ktoś nam o nich przypomniał.
Ogólnie rzecz biorąc polecam, jak każdą książkę autorki.