Dzieciństwo i wojna

Wspomnienia dorosłych, którzy będąc dziećmi przeżyli piekło wojny i odpowiedzieli na apel "Życia Warszawy", które zwrócło się z prośbą o nadsyłanie swych wspomnień, pod hasłem: wojna w oczach dzieci.

Informacje dodatkowe o Dzieciństwo i wojna:

Wydawnictwo: Czytelnik
Data wydania: 1983 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Dzieciństwo i wojna

Kup książkę Dzieciństwo i wojna

Dzieciństwo i wojna - opinie o książce

Avatar użytkownika - edytadt
edytadt
Przeczytane:2024-02-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Moim skromnym zdaniem jest to jedna z lepszych książek historycznych o II Wojnie Światowej!

Począwszy od samej inicjatywy redakcji ,, Życie Warszawy"o zaapelowanie na łamach gazety do swoich czytelników o nadsyłanie wspomnień z dzieciństwa, w które wtagnęła wojna, poprzez decyzję o zebraniu i wydaniu zbioru wszystkich wspomnień w formie książki, a na samym clou - wspomnieniach i dalszych losach samych bohaterów - dzieci wojny i ich rodzin kończąc.

Jest świetną formą dialogu między pokoleniowego.

Może także formą terapi dla nadawców tych tragicznych wspomnień? Taką mam nadzieję, że podzielenie się swoją historią, przyniosło im ulgę.

Jak w dziecięcych bajkach, niektóre historie znalazły happy end - członkowie rodzin, dawni przyjaciele po latach rozłaki, odnaleźli się!

Barbecue. Podstawowe rodzaje grillów, przypraw i marynat
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Barbecue. Podstawowe rodzaje grillów, przypraw i marynat

Grillowanie to najlepszy sposób na cieszenie się letnim słońcem w towarzystwie przyjaciół. Dzięki tej książce, obejmującej zestaw znakomitych przepisów...

Śliczne stroje dla małych księżniczek
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Śliczne stroje dla małych księżniczek

Raz, dwa, trzy… Oto księżniczki! Ta śliczna książeczka z naklejkami zachwyci każdą dziewczynkę lubiącą opowiastki o księżniczkach i kolorowe naklejki...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska