Dzieci wojny narkotykowej

Gdy w 1971 roku Richard Nixon ogłaszał wojnę narkotykową, robił to w imię „bezpieczeństwa naszych dzieci”. Po ponad czterdziestu latach autorzy Dzieci wojny narkotykowej celnie punktują przerażające, uderzające w najmłodszych konsekwencje takiej polityki. To książka pokazująca jak wojna o dobro dzieci, zamieniła się w wojną przeciwko dzieciom. W Afganistanie potomstwo hodowców opium jest sprzedawane w ramach spłaty długów wobec przemytników. W Meksyku dziesiątki tysięcy młodych zostało osieroconych w wyniku działań wojsk skierowanych przeciwko wielkim kartelom. W Kambodży w izbach zatrzymań dla narkomanów ponad jedna czwarta osadzonych nie miała skończonego osiemnastego roku życia, a wielu z nich jest poddawanych torturom. Kiedy polityką rządzi strach, brakuje krytycznego myślenia i debaty nad koniecznymi zmianami. Książka pod redakcją Damona Barretta jest nie tylko świetną dokumentacja lat zaniedbań, ale i zbiorem konkretnych propozycji rozwiązań. W pewnym sensie wszyscy jesteśmy dziećmi wojny narkotykowej.

Informacje dodatkowe o Dzieci wojny narkotykowej:

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2013-07-29
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-62467-93-8

Kup książkę Dzieci wojny narkotykowej

Dzieci wojny narkotykowej - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski