Droga wojownika. Opowieści o twórcy GROM-u generale Sławomirze Petelickim

Jego uścisk dłoni był niczym imadło, a spojrzenie niebieskich oczu przeszywało na wylot. Twierdził, że Pan Bóg nie lubi tchórzy. Stworzył GROM – jednostkę wojskową, która należy do najlepszych sił specjalnych na świecie.

Generał Sławomir Petelicki – wojownik, dowódca, legenda.

Dżentelmen ceniący sobie honor i łobuz z szelmowskim uśmiechem. Uwielbiany dowódca, który bezgranicznie ufał swoim żołnierzom i rogata dusza, której bezkompromisowość robiła mu wrogów.

Droga wojownika to zbiór opowieści o człowieku, który dał Polakom powód do dumy w postaci GROM-u. Generała Petelickiego wspominają ludzie, którzy zetknęli się z nim na różnych etapach jego życia: szkolni koledzy, oficerowie wywiadu, twórcy służb specjalnych, dziennikarze i przede wszystkim towarzysze broni. Komandosi, którzy razem z nim budowali GROM i ci, którzy potem mieli szczęście służyć pod jego rozkazami. Żołnierze, na których odcisnął swoje piętno i scalił w oddział niczym palce zaciskają się w pięść.

Informacje dodatkowe o Droga wojownika. Opowieści o twórcy GROM-u generale Sławomirze Petelickim:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-06-06
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-2403-2

Kup książkę Droga wojownika. Opowieści o twórcy GROM-u generale Sławomirze Petelickim

Droga wojownika. Opowieści o twórcy GROM-u generale Sławomirze Petelickim - opinie o książce

Czytałam już jedną książkę o gen. Petelickim i chciałam te pozycje ze sobą porównać.Jednak każda z nich jest zupełnie inna ,a tym samym interesująca.
Avatar użytkownika - TakiGosc
TakiGosc
Przeczytane:2013-06-01, Ocena: 5, Przeczytałem,
W „Drodze wojownika”, zbiorze wspomnień o gen. Sławomirze Petelickim, pokazana zostaje sylwetka słynnego dowódcy w opowieściach oficerów, dziennikarzy, żołnierzy GROM-u czy innych osób, które współpracowały z nim przy różnej okazji. To, co najważniejsze w tej książce to przedstawienie charakteru generała – zdecydowanego, wymagającego, ale potrafiącego docenić, posiadającego wyraziste poglądy oraz poświęcającego się dla swoich żołnierzy. Historia Petelickiego jest historią człowieka, który osiągnął bardzo dużo dzięki własnej sile charakteru i pokonaniu własnych słabości.
Avatar użytkownika - kecaj-64
kecaj-64