Droga uważności

Autor książki (Piotr Modo) - mąż, ojciec, dziadek. Miłośnik tenisa, wyścigów samochodowych i podróży (odwiedził blisko sto krajów). Przez większość życia realizował się z dużym sukcesem jako biznesmen. Między innymi kierował spółką z listy stu największych polskich przedsiębiorstw publikowanej w prestiżowym tygodniku. Zarządzanie i tworzenie firm przez wiele lat było jego największą pasją. W pewnym momencie życia, kiedy był już na szczycie, co w powszechnym przekonaniu powinno wyzwalać uczucie szczęścia, Piotr poczuł wewnętrzny niedosyt. Zrozumiał, że sukces zawodowy i dobra materialne to nie wszystko. Wtedy to właśnie spotkał na swojej drodze coacha, mentora, który skierował jego uwagę na inne wartości. Podobnie jak dawniej z dużym zaangażowaniem i konsekwencją studiował zasady skutecznego prowadzenia biznesu, tak teraz zaczął zgłębiać zagadnienia z zakresu rozwoju osobistego i duchowego. Przeczytał wiele książek, pytał, dociekał. I tak zaczął osiągać sukces, ale tym razem w świecie wewnętrznym: miejsce potrzeby organizowania i kontrolowania pojawiła się akceptacja. Coraz częściej odczuwał, że robi to, co powinien. Stan flow, o którym wcześniej tylko czytał, stał się jego udziałem. Od tej chwili zmieniły się jego priorytety, a życie przybrało zupełnie inny wymiar. Niniejsza książka to relacja z przebytej przez niego drogi. Krok po kroku opisuje etapy swoich wewnętrznych przemian. To doskonały przewodnik dla tych, którzy coraz częściej odczuwają, że to nie sukces zawodowy gwarantuje im szczęście. Dla tych, którzy czują niedosyt, ale jeszcze nie wiedzą, jak wejść na drogę przemiany.

W tej książce znajduje się wiele prawd, których stosowanie prowadzi do osiągnięcia wewnętrznego spokoju, przyjaźni ze światem i odczuwania miłości do wszystkich ludzi.

Informacje dodatkowe o Droga uważności:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2018-12-05

Kup książkę Droga uważności

Droga uważności - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski