Dragon Ball Super tom 04

Okazuje się, że zagrażający ludzkości w przyszłości w świecie równoległym Gok? Black to tak naprawdę Zamasu, były kandydat na boga światów. By go pokonać, Gok? musi opanować technikę znana jako Mafuba, jednak czy to wystarczy w starciu z tak potężnym przeciwnikiem? Jaką rolę odegra wzmocniony intensywnym treningiem Vegeta? Czas na kolejną podróż w przyszłość!

Informacje dodatkowe o Dragon Ball Super tom 04:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-02-19, Ocena: 4, Przeczytałem,

OSTATNIA NADZIEJA ZAWODZI

Dragon Ball to zdecydowanie manga wszechczasów. Mnóstwo jest lepszych opowieści, mnóstwo jest też międzynarodowych hitów w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale żadna inna opowieść – włącznie z Pokémonami – nie zapewniła takiej sławy i rozgłosu na całym świecie, jak właśnie dzieło Akiry Toriyamy. Potwierdzają to również wyniki sprzedaży, bo w rankingu na najlepiej sprzedającą się mangę w historii Dragon Ball ustępuje jednie One Piece, z tym, że ten liczy sobie niemal dwa razy więcej tomów, więc wniosek nasuwa się sam. Ale nie ma się co dziwić sukcesowi DB, bo to po prostu kawał świetnej mangi, która nastoletnich chłopców zachwyci, a w tych starszych (i całkiem starych) obudzi niejeden młodzieńczy sentyment. Seria Super zaś, to po prostu godna kontynuacja całości, którą powinni poznać wszyscy miłośnicy oryginału.

Wielka walka z Gok? Black trwa. Gok? i Vegeta znaleźli się w sytuacji bez wyjścia, kiedy okazało się, że przeciwnik dorównuje im siłą, a na dodatek ma po swojej stronie tutejszego Zamasu, który zdobył nieśmiertelność. Bohaterowie wracają do swoich czasów, by poznać sekrety techniki mafuba, która może pomóc im uporać się z kryzysem. Gdy Gok? zaczyna ćwiczenia, Vegeta stara się jak najbardziej wzmocnić swoje ciało. Tymczasem przed Trunksem czeka nie lada zadanie przetrwania do ich powrotu. Na Ziemi pozostają już tylko on i Mai, a z wrogiem nie mają najmniejszych szans. Czy pojawienie się nieoczekiwanego sojusznika może ich ocalić? A może przechyli szalę zwycięstwa na ich korzyść?
W końcu nadchodzi chwila ostatecznego starcia. Gok? i Vegeta wracają pokazać, na co ich stać. Wydaje się, że mają szansę uratować przyszłość, ale co będą w stanie zdziałać, kiedy ich ostatnia nadzieja zawiedzie? I jaką cenę przyjdzie zapłacić bohaterom za zwycięstwo – jeśli w ogóle będą w stanie je osiągnąć?

Całość mojej recenzji na portalu NTG: https://nietylkogry.pl/post/recenzja-mangi-dragon-ball-super-tom-4/

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska