Książka wprowadza studenta w kolejne etapy procesu projektowania budynku jednorodzinnego, wskazuje przydatne przy tym akty prawne przydatne oraz podpowiada w jakiej kolejności powinny być konstruowane i zamieszczane w dokumentacji poszczególne rysunki. Niniejsza publikacja może korzystnie przyczynić się do ułatwienia procesu nauczania, w tym do ujednolicenia zakresu i formy ćwiczeń projektowych z budownictwa ogólnego prowadzonych na różnych Wydziałach Budownictwa.
Z recenzji Prof. dr. hab. inż. Jerzego Hoły, Politechnika Wrocławska
Niniejsza publikacja jest praktycznym przewodnikiem do ćwiczeń projektowych z Budownictwa Ogólnego 1 w zakresie projektowania niewielkich niskich budynków. Jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów kierunku Budownictwo, Architektura i Inżynieria Środowiska, którzy wykonują samodzielnie pierwszy projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Podręcznik może być również pomocą dla dyplomantów i absolwentów, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę.
Materiał został tak ułożony, by wspomagać czytelnika w procesie decyzyjnym podczas wykonywania projektu:
na początku zamieszczono ogólne informacje dotyczące zasad wykonywania rysunków oraz wybrany zbiór przepisów prawnych koniecznych do zastosowania przy projektowaniu domu mieszkalnego jednorodzinnego, w kolejnym rozdziale omówiono wstępne projektowanie układu konstrukcyjnego, które wykonuje się na etapie koncepcji architektonicznej, następne rozdziały omawiają szczegółowo poszczególne elementy budynku od dachu do fundamentów, czyli w kolejności projektowania układu konstrukcyjnego, w ostatnim rozdziale przedstawiono omówienie zawartości poszczególnych rysunków oraz opisu technicznego, załącznik zawiera komplet rysunków omawianych w książce, który stanowi zakres projektu wykonywanego przez studentów.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2017-11-02
Kategoria: Podręczniki
ISBN:
Liczba stron: 140
Chcę przeczytać,