DC Deluxe. Uniwersum DC według Mike`a Mignoli

Niezwykły album zbierający historie stworzone dla wydawnictwa DC przez słynnego amerykańskiego mistrza komiksowego Mike'a Mignolę. Zbiór ten doskonale pokazuje różnorodne style stosowane przez Mignolę oraz ewolucję jego kreski na przestrzeni lat.

Album rozpoczyna opowieść o tym, jak Widmowy Przybysz z pewnym śmiertelnikiem sprzeciwili się zakrojonej na ogromną skalę operacji sił piekielnych, mającej na celu zagładę świata. Kolejna historia przedstawia zaawansowaną technologicznie cywilizację Kryptona i jej ponure tajemnice, opowiada także o nieznanych przeżyciach jedynego ocalałego Kryptonijczyka - Supermana. W zbiorze nie mogło też zabraknąć opowieści o Batmanie - zarówno kryminalnych, jak i pełnych nadnaturalnej grozy czy parodystycznych.

Mike Mignola to jeden z najbardziej znanych na świecie twórców komiksowych, wielokrotny zdobywca najważniejszych amerykańskich nagród rynku komiksowego: Eisnera i Harveya. Stworzył postać Hellboya, a także innych bohaterów z Biura Badań Paranormalnych i Obrony.

Informacje dodatkowe o DC Deluxe. Uniwersum DC według Mike`a Mignoli:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-10-22, Ocena: 4, Przeczytałem,

PIEKŁO NA ZIEMI DC

„Uniwersum DC według Mike`a Mignoli” to antologia zbierająca różne prace, jakie przez lata dla tego wydawnictwa zrobił ojciec „Hellboya” i „BBPO”. Antologia bardzo udana, zawierająca w sobie wiele kultowych opowieści, w tym te znane już na polskim rynku, jak np. „Batman: Sanctum” – i absolutnie warta poznania. Niestety pomijającą kilka istotnych powieści, na które liczyłem.

Co czeka na nas w tym albumie? Walka Phantom Strangera (Widmowego Przybysza) z siłami piekielnymi, chcącymi zniszczyć nasz świat to zaledwie początek. Potem powracamy na Krypton, kiedy ten jeszcze istniał i obserwujemy, jak wyglądał zanim nadszedł jego upadek. W końcu zaś na scenie pojawi się Batman, który ścigając przestępcę po cmentarzu, wkroczy w iście oniryczny koszmar. A to jedynie fragment tego, co dzieje się na stronach albumu…

Okładka ksiązki - Kaczogród. Carl Barks. Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948

Carl Barks (1901-2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego...

Czarny Młot. Wizje Spiral City
Okładka ksiązki - Czarny Młot. Wizje Spiral City

Album zbiorczy wielu krótszych i dłuższych opowieści o niezwykłych bohaterach świata Czarnego Młota! Składa się z aż trzech tomów oryginalnych: ,,Wizje"...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz