Dalekość

Monika Miriam Kowalczyk Urodziła się 09.04.1980 roku w Radomiu. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Mgr administracji Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie.

Z zawodu urzędnik. Z serca i duszy artysta. Malarka, pisarka, poetka, rękodzielnik, kabalistka, blogerka.

Monika Miriam Kowalczyk jest laureatką XII Regionalnego Konkursu Literackiego w Radomiu, w kategorii proza. Konkurs odbył się w czerwcu 2014r. Zwycięstwo przyniosła jej kabalistyczna bajka pt. ,,Poszukiwacze skarbów". W jury zasiadali Teresa Ewa Opoka oraz Adrian Szary.

W styczniu 2015r, wydała ebook pt. ,,Eseje pisane nocą" - zbiór kabalistycznych tekstów, które od 2010r. nieprzerwanie publikuje na swoich blogach: oraz .

Osiągnięcia w dziedzinie malarstwa i rękodzieła:

3 miejsce w konkursie na "Twarz Katalogu Artystycznego" - 2011 rok

Krótka prezentacja w Qadransie Qltury - 2011 rok

Prezentacja obrazów Autorki w teledysku do piosenki "Eliksir" w wykonaniu Caren - 2011 rok

Informacje dodatkowe o Dalekość:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-03-01
Kategoria: Poezja

Kup książkę Dalekość

Dalekość - opinie o książce

Tomik "Dalekość" to zbiór 24 wierszy pisanych emocjami. Podmiotem lirycznym w każdym wierszu jest sama autorka. Autorka w sposób bezpośredni wyraża swoje uczucia, nie występuje tutaj jakaś nadinterpretacja. Słowa nie są jakoś zbytnio wyrafinowane, przez co wiersze są łatwe w odbiorze. Tomik otwiera wiersz Dalekość "zbyt długo byłam zimną szklanką ograniczoną sobą zbyt blisko siebie zbyt daleko od ciebie by zrozumieć że dalej od siebie to bliżej ciebie" Ukazuje nam, że nasze uczucia czasem są bardzo oddalone od siebie, że nie zawsze potrafimy powiedzieć wprost, tego co czujemy, tym na których nam zależy. W głębi duszy pragniemy być blisko osoby, którą kochamy, a jednocześnie pojawia się coś, co staje nam na przeszkodzie. Wyrażanie uczuć, to nic innego jak otwieranie się na świat, pozwolenie zajrzenia w głąb siebie samego. Zastanawialiście się ile razy w Waszym życiu pojawiał się ktoś, komu otwarcie nie potrafiliście powiedzieć o swoich uczuciach? Mnie się to zdarzyło z raz, czy też może ze dwa razy. Dziś wiem, że wyrażanie siebie jest bardzo ważne, tak samo jak mówienie otwarcie o tym co czujemy. Wiersze autorki są pisane czystymi emocjami, wydaje mi się, że to sposób autorki na to, by pozbyć się tego co siedzi w niej w środku. Tomik ten jest odzwierciedleniem samej autorki. Czytając, dosłownie w każdym słowie czułam ogrom emocji jaki towarzyszył autorce, kiedy tworzyła swoją poezję. Wiem po sobie, że pisanie wierszy pomaga pozbyć się tego co siedzi w nas. Sama mam w domu skryty pamiętnik, w którym zapisuję swoje emocje pod postacią wierszy. Niejednokrotnie ich pisanie, czyni mnie lżejszą, pozwala mi się "wznosić w przestworza". Pani Monika pisze również o przemijaniu, jednak powinniśmy pamiętać, że pamięć o osobie, która nas opuściła, trwa tak długo jak o niej pamiętamy. I nawet, jeśli odchodzi, wciąż będziemy czuć jej bliskość. Nie pomija również samotności, która potrafi doskwierać osamotnionym. Chyba nikt z nas, nie chciałby być sam, gdyż samotność to straszna trwoga. Ludzie nie są nieomylni. Każdy z nas myli się tysiące razy w swoim życiu. Czasem zdarzają nam się upadki, ale najważniejsze jest to, by umieć się podnieść i iść dalej na przód. Człowiek całe życie uczy się na własnych błędach, ale to właśnie one kształtują to, kim jesteśmy. "nagromadzenie porażek w jednym miejscu jest zatrważające czasami jestem ich częścią bo bardzo lubię się mylić ale nigdy nie dybię na cudze tylko na swoje niezmiernie kocham swoje upadki bo wtedy można ostentacyjnie powstać wychylić z szeregu odstąpić od normy odeprzeć opór" Nie powinniśmy jednak zważać na błędy innych osób, najważniejsze jest to co robimy my. Jeśli popełniamy błędy, musimy nauczyć się je również naprawiać. Autorka niejednokrotnie ukazuje nam nasze stereotypy, jak traktujemy nasze życie, a jednocześnie skłania nas do tego, byśmy czerpali z życia to co najlepsze, łapali szczęście "za rogi", potrafili kochać i okazywać ciepło. Gorąco zachęcam do zapoznania się w tomikiem "Dalekość", gdyż jest pisany prawdą i czystymi emocjami. Każdy z nas odnajdzie tutaj cząstkę siebie, przystanie i zastanowi się nad swoim życiem.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski