Daj mi znak

Wszystkie znaki wskazują, że to miłość.

Lilah ma trudności z odnalezieniem własnego miejsca. Nie czuje się wystarczająco głucha, aby identyfikować się jako Głucha, ani wystarczająco słysząca, by sprostać oczekiwaniom świata.

Ale to lato ma wszystko zmienić.

Kiedy zostaje opiekunką na letnim obozie, jej celem jest podszkolenie języka migowego.

Jednak znajdzie tam też wspierającą społeczność, a może nawet coś więcej. Na obozie pozna uroczych brytyjskich ratowników, którzy łamią serca, ale nie łamią zasad. YouTuberkę, która czuję dużą presję, aby zdobyć zasięgi i młodszych obozowiczów, za których Lilah jest odpowiedzialna. Jest też uroczy Isaac, który oferuje Lilah pomoc w nauce języka migowego.

Dziewczyna nie brała pod uwagę możliwości romansu i nie jest nawet pewna, czy Isaac czuje do niej coś więcej niż zwykłą sympatię. Jednak wszystkie znaki wskazują na to, że to... miłość. Chyba że źle je odczytuje.

Czy Lilah i Isaac znajdą wspólny język?

Informacje dodatkowe o Daj mi znak:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-06-26
Tytuł oryginału: Give Me a Sign

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 14 lat

Kup książkę Daj mi znak

Daj mi znak - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-08-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

????

Lilah ze względu na swój ubytek słuchu ma problem z określeniem własnej tożsamości - nie czuje się wystarczająco głucha, by identyfikować się ze społecznością Głuchych, ale nie słyszy na tyle dobrze, by iść przez życie bez trudności z komunikacją.

Tego lata dostaje posadę młodszej wychowawczyni na obozie dla dzieci i młodzieży z ubytkami słuchu oraz niewidomych. Jest to dla dziewczyny szansa, by opanować język migowy, którym jej rodzina nie posługuje się w domu na co dzień. Oprócz tego podczas obozu będzie miała szansę nawiązać ciekawe znajomości, ale też poznać lepiej samą siebie.

??

Co znajdziecie w książce ,,Daj mi znak"?

? letni obóz

? wątek romantyczny

?? społeczność Głuchych

? poszukiwanie własnej tożsamości

Bardzo doceniam tę powieść za to, że przybliżyła mi realia życia osób g/Głuchych, tym bardziej, że jest to grupa, o której (przynajmniej takie odniosłam wrażenie) zazwyczaj niewiele się mówi w popkulturze. Lektura tej książki uzmysłowiła mi, z jak wielkimi trudnościami zmagają się na co dzień osoby głuche i w jak mało przyjaznym dla siebie świecie żyją.

Autorka umieściła w tej historii wątek romantyczny, ale jest on raczej delikatny, można nawet powiedzieć, że poboczny. Cieszę się, że został on poprowadzony naturalnie, bez lukrowania rzeczywistości.

Choć minęło trochę czasu zanim w pełni zaangażowałam się w fabułę, naprawdę doceniam tę książkę. Przede wszystkim za walory edukacyjne i reprezentację. Polecam!

??

[współpraca reklamowa z @wydawnictwoyoung]