Poruszająca książka Viktora E. Frankla w wersji dla młodych czytelników!
Człowiek w poszukiwaniu sensu to klasyczne dzieło literatury obozowej, które od lat nie schodzi z list bestsellerów. Dzieło Frankla jest ponadczasowym studium życia w nazistowskich obozach zagłady ukazujące okrucieństwo Holokaustu. Jednocześnie to uniwersalna lekcja radzenia sobie z cierpieniem i znajdowania celu w życiu.
Wydanie dla młodych czytelników zawiera wspomnienia autora i skróconą wersję jego pism z zakresu psychologii. Książka została wzbogacona mapą, fotografiami, słownikiem terminów, wyborem listów i przemówień Frankla, a także kalendarium jego życia i ważnych wydarzeń Holokaustu. Dodatkowe materiały są cennym narzędziem do przyswojenia nauki płynącej z jego dzieła.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2024-04-10
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN:
Liczba stron: 200
Tytuł oryginału: Mans Search For Meaning: Young Adult Edition
Inspirujące uzupełnienie Człowieka w poszukiwaniu sensu Viktor Frankl. Wpływowy psychiatra i autor jednej z najważniejszych książek naszych czasów. Korespondował...
Jedenaście miesięcy po wyzwoleniu z nazistowskich obozów koncentracyjnych Viktor E. Frankl wygłosił w Wiedniu szereg publicznych wykładów. Psychiatra,...
Przeczytane:2024-06-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Insta challenge. Wyzwanie dla bookstagramerów 2024, 52 książki 2024, 26 książek 2024, 12 książek 2024, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2024 roku, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu – edycja 2024,
"Człowiek w poszukiwaniu sensu. Wersja dla młodych czytelników" to dostosowane do młodszych odbiorców wiekowe już dzieło Viktora E. Frankla, które opowiada o jego przeżyciach w nazistowskich obozach koncentracyjnych i o jego refleksjach na temat sensu życia. Ta klasyka literatury obozowej nie tylko przedstawia brutalne realia Holokaustu, ale również pokazuje, jak można znaleźć sens i cel w życiu, mimo najgorszego cierpienia. Aby zobrazować, jak radzić sobie w najtrudniejszych życiowych chwilach, psychiatra i twórca logoterapii opiera się na swoich doświadczeniach z nazistowskich obozów koncentracyjnych.
Czytając tę książkę trudno nie odczuć wstrząsu i smutku w obliczu opisów okrucieństw, jakich doświadczył autor i jego współwięźniowie. Frankl przedstawia, jak ludzkie umysły były zmuszone do adaptacji w tragicznych warunkach, co często prowadziło do obojętności wobec wszechobecnego cierpienia. Budzi podziw jego zdolność do przekucia tych doświadczeń w coś pozytywnego i pomocnego dla innych. Jednym z najważniejszych przekazów tej publikacji jest teoria, że poszukiwanie sensu życia jest kluczem do przetrwania i zdrowia psychicznego. Frankl pokazuje, że nawet w najgorszych warunkach człowiek ma możliwość wyboru postawy wobec cierpienia i może odnaleźć w sobie siłę do przetrwania. Jego przemyślenia na temat logoterapii, choć skrócone w tej wersji ze względu na młodych czytelników, są jasno przedstawione i umożliwiają im zrozumienie podstawowych założeń tej metody.
Książka jest nie tylko świadectwem historii, ale też bardzo ważną lekcją o ludzkiej wytrzymałości, nadziei i sile ducha. Daje młodym czytelnikom nieocenioną okazję do refleksji nad wartością życia i znaczeniem, jakie można znaleźć nawet w najtrudniejszych momentach. Mimo że nie jest to łatwa lektura, jest niezwykle wartościowa i może wpłynąć na sposób postrzegania świata i własnego życia przez młodych ludzi.
"Człowiek w poszukiwaniu sensu. Wersja dla młodych czytelników" to książka, która zasługuje na szczególną uwagę i tak naprawdę ciężko jest ją właściwie ocenić, bo przedstawia czyjeś prawdziwe wspomnienia. To nie tylko ważny historyczny dokument, ale także studium ludzkiej natury i poszukiwania sensu. Może stanowić cenne narzędzie dla młodszych odbiorców, pomagając im zrozumieć i przyswoić nauki płynące z doświadczeń Frankla.