Czerwony krąg

Zanim stanął do walki z wrogiem, musiał pokonać dużo potężniejszego przeciwnika – własną słabość. Instruktorzy Navy SEALs natychmiast ją dostrzegli. Wśród nich obdarzony zimnym, błękitnym spojrzeniem i równie zimnym sercem instruktor Shoulin, który postanowił zrobić wszystko, żeby Webb nie został SEALsem. Aby przetrwać ekstremalnie wymagające szkolenie, młody rekrut musiał udowodnić, że nie sposób go złamać. Dzięki sile charakteru nie tylko spełnił marzenie o służbie w SEALs, ale sam został doskonałym trenerem.

Webb pokazuje, jak wiele determinacji i poświęcenia potrzeba, żeby zrealizować swoje życiowe plany. Jako żołnierz znalazł się w piekle afgańskiej wojny, gdzie miał okazję sprawdzić się w ekstremalnych warunkach. Swoje bezcenne doświadczenia wykorzystał w pracy szkoleniowca.

Webb stworzył najbardziej wymagający i zarazem najskuteczniejszy na świecie program treningowy dla przyszłych snajperów.

To on wyszkolił Chrisa Kyle’a, uznawanego za jednego z najlepszych snajperów w dziejach. To dzięki jego treningowi znany oficer NavySEALs, Marcus Lutrell, jako jedyny przeżył Operację Red Wings w Afganistanie, w której zginęło 19 amerykańskich żołnierzy.

Informacje dodatkowe o Czerwony krąg:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-04-04
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-2358-5

Kup książkę Czerwony krąg

Czerwony krąg - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-12, 52 książki 2013,
Fani książek o jednostkach SEALs nie będą zawiedzeni, znajdą bowiem w ,,Czerwonym kręgu" to, co zawsze w tej serii przykuwa uwagę: bezpośrednie opisy najbardziej wymagających szkoleń oraz relacje z najtrudniejszych misji. Brandon Webb szczegółowo przedstawił przebieg swoich szkoleń i misji w Afganistanie (należał do pierwszego kontyngentu), gdzie doświadczył na własnej skórze zmian, które zaszły w prowadzeniu działań wojennych. Swoje doświadczenia frontowe Webb wykorzystał później w reformowaniu szkolenia snajperskiego dla operatorów SEALs. Tak pokrótce zaprezentowana historia Webba sprawia wrażenie niezwykle ,,gładkiej" i sugeruje, iż autorowi mogło wszystko przychodzić nadzwyczaj łatwo, ale to uproszczenie spowodowane krótką formą. Spośród innych książek o tematyce amerykańskich jednostek specjalnych ,,Czerwony krąg" wyróżnia się podkreśleniem przez autora wysiłku, który podjął, aby zostać SEALsem. Webb przedstawił historię swojego życia pod kątem pokonywania własnych słabości i rzucanych mu pod stopy przez los kłód, które miały mu uniemożliwić dołączenie do jednostki SEALs. Tym samym ,,Czerwony krąg" stał się uniwersalną opowieścią o pokonywaniu samego siebie i wytrwałości w realizowaniu marzeń.
Opis z pewnością zachęca do przeczytania, może się skuszę.
Avatar użytkownika - LenaVenator
LenaVenator