Cypisek. Audiobook

Dla dzieci i rodziców, pamiętających kultowe czeskie dobranocki Rezolutny Cypisek mieszka z mamą Hanką i tatą Rumcajsem w rzaholeckim lesie. Zna tu każde drzewo, gniazdo i norę, a za przyjaciół ma Wodnika Szuwarka, wiewiórki, sójki, rusałki i jelenie. Mały i zwinny pomaga ojcu w sprawiedliwym zbójnickim fachu, nikomu nie robiąc krzywdy. W tych prostych opowiastkach dobro zawsze zwycięża, a niepowtarzalne wykonanie Wiktora Zborowskiego przydaje im rubaszności i uroku. Václav Čtvrtek (1911-1976) – czeski pisarz, autor dobrze znanych, także w Polsce, książek dla dzieci i dobranocek m.in. "Opowieści z mchu i paproci o Żwirku i Muchomorku", "Makowa panienka", "O rusałce Amelce i żabce Marynce" oraz oczywiście serii przygód rozbójnika Rumcajsa, których akcję osadził w rodzinnym Jiczinie. Kawaler Orderu Uśmiechu.

Informacje dodatkowe o Cypisek. Audiobook:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Czas trwania:5 h 13 min. min.
Czyta: Wiktor Zborowski

Kup książkę Cypisek. Audiobook

Cypisek. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki kolejne w 2013,
Cypisek jest nieodrodnym synem swojego ojca. Wbrew pozorom, żadne z niego niewinne dziecię! Nawet Rumcajsowi udowadnia, że potrafi przechytrzyć lisa, pokonać niedźwiedzia i prześcignąć jelenia. Sprytny to chłopiec, odważny, a do tego ma dobre serce. Podobnie zresztą jak jego rodzice, którym niestraszny srogi Książę Pan i Księżna Pani, rządzący się w Jiczinie. więcej na: http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/09/rumcajs-i-cypisek-vaclav-ctvrtek.html
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski