Coco

Powieść obyczajowa. Pełna wzlotów i upadków historia słynnej projektantki mody: ambitnej i utalentowanej kobiety, nauczonej przez życie, że można polegać tylko na sobie. Jest Nowy Rok 1971. W luksusowym apartamencie hotelu Ritz, stara i samotna Coco wspomina swoje losy. Od biednego dzieciństwa i internatu, z której pewnego dnia uciekła w ?wielki świat?, gdzie adorowali ją najprzystojniejsi mężczyźni epoki. Kapitalny portret jednej z pierwszych biznes-woman na tle szalonego Paryża I połowy XX wie

Informacje dodatkowe o Coco:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: b.d

Coco - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-08-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Coco Chanel - z czym się kojarzy? Oczywiście z małą czarną - sukienką, którą do dziś nosi każda kobieta na ważne spotkania i nie tylko. Nazywana jest ikoną haute couture. To kobieta niezależna, dynamiczna, pomysłowa, przedsiębiorcza i bogata. Znam o Coco Chanel podstawowe informacje, natomiast nie wiedziałam, że była... delikatnie mówiąc "wredną" osobą. Tu poznałam ją wręcz jako furiatkę, osobę niezrównoważoną, obsesyjną i schizofreniczną, ale i zagubioną. To osoba nie licząca się z nikim i z niczym (dążąca do swoich celów za wszelką cenę), jest zakompleksiona, a przy tym uważa się za pępek świata. Po prostu kobieta pełna sprzeczności, bardzo kontrowersyjna. Ogólnie byłam trochę zszokowana tą stroną Coco. Chanel pod koniec życia miała wszystko - sławę, pieniądze, uznanie, ale brakowało jej jednego - przyjaciół. Coco wzbudziła we mnie skrajne emocje - zaczynając od litości, poprzez niechęć, kończąc na podziwie. "- A miłość? - Miłość wynika z pragnienia, żeby ktoś nas kochał.A to znowu egoizm." Trochę drażniącym i irytującym elementem był dla mnie powtarzający się w wielu rozdziałach moment nadlatującej kuli wystrzelonej z pistoletu. Co było dla mnie dziwne, w książce ani razu nie pojawiło się nazwisko Chanel, ani nie wspomniano o perfumach - Chanel No. 5, które przyniosły jej majątek. Język powieści też nie należy do łatwych w odbiorze. Nim przeczytałam tę książkę, miałam nieco inne zdanie o tej słynnej projektantce.
Dobrnęłam do połowy - może kiedyś do niej wrócę.
Avatar użytkownika - Gosia2725
Gosia2725
Przeczytane:2013-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam,
Świetnie napisana i na prawdę fascynująca biografia niezwykłej projektantki. Autorka przedstawia nam Coco Chanel kobietę ambitną,ekscentryczną która uwielbia tworzyć i zdobywać ale także samotną i nieszczęśliwą... Ta książka ukazuje prawdziwe oblicze Coco.
Avatar użytkownika - annakp
annakp