Co się sprawdza, a co nie - wszystko, co najważniejsze o zdrowiu

Zanim przyjmiesz lek, rozpoczniesz nową dietę lub program ćwiczeń, zdecydujesz się na jakieś badanie albo połkniesz suplement diety, warto sprawdzić, czy coś innego nie okaże się skuteczniejsze. Z książką Co się sprawdza, a co nie jest to łatwe. Aby ją stworzyć, przestudiowaliśmy setki badań naukowych i rozmawialiśmy z mnóstwem wybitnych lekarzy i specjalistów od ochrony zdrowia.

Wzięliśmy pod lupę wszystko, co jesz, zażywasz, robisz lub stosujesz w swoim domu, o ile ma to związek ze zdrowiem. Szczególną uwagę zwróciliśmy oczywiście na kuracje stosowane na różne dolegliwości, od witaminy C na przeziębienie poprzez suplementy z zawartością błonnika na zaparcie po angioplastykę na zablokowane tętnice. A przy okazji przeanalizowaliśmy bezpieczeństwo niektórych powszechnie stosowanych produktów i praktyk - od słodzików po akupunkturę.

Czy glutaminian sodu naprawdę powoduje bóle głowy? Czy szczepienia mogą wywoływać autyzm? Niektóre z odpowiedzi nas zaskoczyły. Znajdziesz tu kilka niespodziewanych odpowiedzi – na przykład hormonalna terapia zastępcza może być znacznie bezpieczniejsza, niż sądzisz. Natomiast leki generyczne nie zawsze są niezawodnymi substytutami, jakimi mają być. Zwykła płukanka z soli na uczulenia? To działa! Botoks na dokuczliwy ból głowy? Warto spróbować. Betablokery na wysokie ciśnienie krwi? Pomimo powszechnego stosowania tych leków, niezbite dowody świadczą, że nie są one najlepsze. Ograniczanie kalorii? O zgrozo, to wcale nie jest najlepszy sposób na utratę wagi.

Ta książka radzi, na co warto poświęcić czas, pieniądze i energię, a czego należy unikać. Im więcej wiesz, tym lepiej będziesz się czuć.

Informacje dodatkowe o Co się sprawdza, a co nie - wszystko, co najważniejsze o zdrowiu:

Wydawnictwo: Readers Digest
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Reader's Digest
Tłumaczenie: Roman Palewicz

Kup książkę Co się sprawdza, a co nie - wszystko, co najważniejsze o zdrowiu

Teletubisie. Poznajemy kształty
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Teletubisie. Poznajemy kształty

Koła, kwadraty, trójkąty, prostokąty i gwiazdy - Teletubisie lubią wszystkie kształty. Razem z nimi poznajcie kształty i poszukajcie niespodzianek ukrytych...

Doskonała chińszczyzna. Ponad 100 wspaniałych przepisów
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Doskonała chińszczyzna.  Ponad 100 wspaniałych przepisów

Dla chińczyków gotowanie to sztuka, a nie tylko nudna codzienna konieczność - dlatego właśnie każde chińskie danie jest ucztą nie tylko dla podniebienia...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski