reklama

IDEALNY PORADNIK O  TYM, JAK ZACHOWAĆ FORMĘ W CIĄŻY PO 35. ROKU ŻYCIA!

Wspaniała książka... z pewnością stanie się ona jedną z najważniejszych publikacji poświęconych pracy nad kondycją fizyczną w okresie ciąży i tuż po porodzie.

- Dr Dereck Souter, położnik

Mnóstwo kobiet po 30. roku życia poświęca wiele miesięcy, a niekiedy i lat, próbując zajść w upragnioną ciążę. Gdy już im się uda, zaczynają się kolejne problemy dotyczące właściwej diety oraz ćwiczeń fizycznych. Przyszłym mamom w sukurs przychodzi słynna ekspertka od fitnessu - Suzy Clarkson. Kiedy w pierwszą ciążę zaszła w wieku 39 lat, nie doświadczyła żadnych trudności. Sytuacja zmieniła się diametralnie po kilku latach, gdy zapragnęła urodzić drugie dziecko.  Suzy musiała przejść długie leczenie, ale w końcu, w wielu 45 lat, zakończyło się ono narodzinami zdrowego maleństwa.

Autorka, z wykształcenia fizjoterapeutka, stworzyła praktyczny przewodnik dla wszystkich kobiet pragnących zajść w ciążę. Informacje merytoryczne wzbogaciła szczerymi zapiskami o własnych doświadczeniach z okresu ciąży i połogu.

Dzięki prostemu, rozpisanemu na trzy trymestry programowi fitness dowiesz się:

- Jakie ćwiczenia fizyczne możesz wykonywać.

- Jak ćwiczyć w sposób bezpieczny dla siebie i dla płodu.

- Jak się odżywiać, aby urodzić zdrowe dziecko.

- Jak zadbać o kondycję fizyczną, aby po porodzie szybko wrócić do formy.

Książka zawiera mnóstwo zdjęć i ilustracji, które krok po kroku pokazują, jak należy wykonywać poszczególne ćwiczenia. Przedstawione informacje bazują na najnowszych badaniach naukowych.

Książkę polecają czołowi specjaliści z zakresu ginekologii i położnictwa oraz eksperci od leczenia niepłodności.

OTO PRZEWODNIK, KTÓREMU MOŻESZ W PEŁNI ZAUFAĆ...

Informacje dodatkowe o Ciąża po 35. roku życia. Poradnik fitness dla kobiet, czyli jak ćwiczyć, aby zachować dobrą kondycję na czas ciąży i po porodzie:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2016-04-15
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Ciąża po 35. roku życia. Poradnik fitness dla kobiet, czyli jak ćwiczyć, aby zachować dobrą kondycję na czas ciąży i po porodzie

Ciąża po 35. roku życia. Poradnik fitness dla kobiet, czyli jak ćwiczyć, aby zachować dobrą kondycję na czas ciąży i po porodzie - opinie o książce

Avatar użytkownika - alison2
alison2
Przeczytane:2016-12-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2016,

Podobno z biologicznego punktu widzenia najlepszy czas na zajście w ciążę przypada gdzieś ... na koniec studiów. No właśnie, łatwo policzyć, trudniej jednak znaleźć ten osobisty, właściwy moment. Kobieta ma przecież ambicje i plany, pragnie się realizować, również na polu zawodowym. Coraz więcej par decyduje się na potomstwo dopiero w chwili, gdy ma zapewnioną względnie stabilną sytuację finansową. Czterdziestoletnia ciężarna nikogo już nie dziwi. Mimo to wiele kobiet obawia się późnej ciąży, konsekwencji zarówno dla siebie, jak i dla dziecka. To przede wszystkim do takich kobiet skierowany jest poradnik Suzy Clarkson.

Autorka po raz pierwszy zaszła w ciążę mając 39 lat. To, o czym pisze, zna więc nie tylko z teorii, ale i z własnego doświadczenia. Książka z założenia jest poradnikiem fitness, jednak znajdziecie tu również wiele informacji na temat właściwego odżywiania, czy też przebiegu ciąży. Nie brakuje tu wiadomości, które mogą zainteresować każdą kobietę, nie tylko te spodziewające się dzieci. Przykład? Informacje na temat napojów, które ... wcale nie gaszą pragnienia.

W poradniku znalazło się wiele drobiazgowo opisanych ćwiczeń, z podziałem na różne partie ciała i kolejne trymestry. Liczne zdjęcia ilustują właściwe postawy, przy wykonywaniu kolejnych ćwiczeń. Osobiście cieszy mnie fakt, że są to autentyczne zdjęcia autorki, a nie wyretuszowane zdjęcia modelek. Myślę, że to pozwala ciężarnym uwierzyć we własne możliwości, nawet w tym wyjątkowo skomplikowanym okresie.

Duże wrażenie robi ostatni rozdział, w którym Clarkson opisuje własne, trudne doświadczenia. In vitro, depresja poporodowa, poronienie to tematy mało przyjemne ale ważne, dlatego bardzo dobrze, że znalazło się tutaj na nie miejsce.

Dobrze, że ta książka pojawiła się na naszym rynku, ponieważ trafi to grupy kobiet, która naprawdę takiej porady i pomocy potrzebuje. Ze swojej strony polecam. Oby wielu czytelniczkom pomogła przeżyć ciążę jak najlepiej.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung