Błogosławiony Michał Tomaszek historia życia

Ćwierć wieku minęło od śmierci pierwszych polskich misjonarzy-męczenników: bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Wiele w tym czasie powstało biografii o nich. Ale do tej pory autorami książek zwykle byli ich współbracia – franciszkanie, bądź osoby z zewnątrz. A dziś po raz pierwszy trafia do Państwa rąk publikacja osoby blisko spokrewnionej z jednym z nich, z bł. Michałem – jego siostrzeńca Jacka Raczka… O niewątpliwym walorze pozycji wydawniczej Jacka Raczka świadczy fakt, że nie była ona pisana „na kolanach”. Bo choć autor emocjonalnie związany jest z bohaterem przez więzy krwi, to jednak „nie wybiela” niczego z jego przeszłości. Niczego nie tuszuje, nie pomija niewygodnych faktów, nie usprawiedliwia dokonywanych wyborów i też nie doszukuje się cech heroicznych tam, gdzie ich nie było. Stara się po prostu patrzyć na swojego błogosławionego wujka obiektywnie.

Informacje dodatkowe o Błogosławiony Michał Tomaszek historia życia:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
Kategoria: Albumy

Błogosławiony Michał Tomaszek historia życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aggatta
Aggatta
Przeczytane:2020-03-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Album o błogosławionym Michale Tomaszku jest bardzo ciekawą książką. Przedstawia ona życiorys błogosławionego od urodzenia aż do śmierci. Jest w nie opisane jego życie osiągnięcia szkolne i wreszcie jak się znalazł w ameryce południowej w małej miejscowości Pariacoto niosą misyjną pomoc tamtej ludności. Niestety tam tez został bestialsko zamordowany ale w pamięci tamtejszej i polskiej ludności zawsze pozostanie w pamięci.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski