Bill, bohater galaktyki. Na planecie niesmacznej przyjemności

Tom 4 cyklu Bill, bohater galaktyki

Bill leży w szpitalu łudząc się, że przeszczepią mu prawdziwą stopę w miejsce kopyta satyra, którym obdarzono go ostatnio. Nie ma nic przeciwko satyrom - przynajmniej do czasu, gdy jeden z nich złapie go za nogę i pociągnie na dno ocean. Do świata nieopisanych i niekończących się rozkoszy!

Błądząc w innym wymiarze prymitywnej chuci, Bill walczy ze smokami i rewolwerowcami. A wszystko dla prawdziwej miłości i kufla dobrego piwa!

Informacje dodatkowe o Bill, bohater galaktyki. Na planecie niesmacznej przyjemności:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 1995 (data przybliżona)
ISBN: 83-86530-71-5
Tytuł oryginału: Bill, the Galactic Hero: On the planet of Tasteless Pleasure
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Tagi: bill harry harrison david bischoff satyra

Kup książkę Bill, bohater galaktyki. Na planecie niesmacznej przyjemności

Bill, bohater galaktyki. Na planecie niesmacznej przyjemności - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2021-02-13, Ocena: 2, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Strasznie mnie to zmęczyło. Generalnie Harrison pisząc z kimś produkuje książki dla mnie zupełnie niezjadliwe, lub w najlepszym wypadku mocno przeciętne (5 i 6 część Planety śmierci). Czwarta część Billa choć momentami dawała się czytać lepiej niż dwie poprzednie w sumie była marnowaniem czasu.

Jedyny plus to chwilowe pojawienie się Ottara - bohatera Filmowego wehikułu czasu.

Więcej plusów nie znalazłem. Męczyłem się, bo w planach mam przeczytać wszystko, co w Polsce wydano mojego ulubionego pisarza dzieciństwa. O ile Stalowy Szczur był nadal przyjemną lekturą, pierwsza połowa Planet śmierci podobnie, trylogia Eden znakomita, trylogia Ku gwiazdom - nierówna, ale na dobrym poziomie, to cykl o Billu poza pierwszym tomem przeczytałem jedynie kolekcjonersko. Nie polecam.

Oblicza Ziemi
Harry Harrison0
Okładka ksiązki - Oblicza Ziemi

Po wielkim kryzysie paliwowym świat diametralnie zmienia swoje oblicze: brakuje żywności, wody, energii. Panuje chaos, który doprowadzić może do...

Narodziny stalowego szczura
Harry Harrison0
Okładka ksiązki - Narodziny stalowego szczura

Siedemnastoletni Jim di Griz postanawia zostać złodziejem, jakiego do tej pory nie widziała galaktyka. Pragnie osiągnąć perfekcję, ale na próżno...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski