reklama

Banitka

W dniu ślubu Ada czuje się całkiem szczęśliwa. Na swój sposób kocha swojego poczciwego męża o szerokich ramionach. Chce zostać położną, jak jej matka, przysłużyć się społeczności. Lecz gdy po roku małżeństwa nadal nie może ogłosić, że spodziewa się dziecka, pojmuje, że znalazła się w niebezpieczeństwie. Nie czuje się bezpiecznie w mieście, w którym bezdzietne kobiety oskarża się o czary i wiesza się na szubienicy. Musi zostawić wszystko za sobą i uciec. Tak oto w 1894 roku, mając ledwie osiemnaście lat, dołącza do bandy buntowniczek z Hole-in-the-Wall. Anna North wywraca do góry nogami typową westernową historię. I daje nam kultową bohaterkę, na jaką zasługujemy. Jenny Zhang Przerażająca, mądra, czuła i wciągająca. R.O. Kwon Banitka podbija stawkę mieszanką historii alternatywnej i feministycznego westernu. Porywająca proza North to fantastyczna filmowa przygoda. Washington Post Fanki Margaret Atwood i Cormaca McCarthy'ego nareszcie dostają western, na jaki zasługują Alexis Cole Wirtuozerska New Yorker

Informacje dodatkowe o Banitka:

Wydawnictwo: Cyranka