Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych

Ocena: 5 (1 głosów)

Bajkoterapia to antologia pięknych i mądrych bajek dla dzieci, poradnik dla rodziców, a przede wszystkim świetny sposób na wspólne spędzenie czasu!

Bajki-pomagajki to niezwykłe historie, które wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, zawierają wiele praktycznych wskazówek, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają. Młodzi i najmłodsi czytelnicy (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) mogą utożsamić się z bohaterem i przeżyć z nim daną historię, a także dowiedzieć, jak zachować się w wielu ważnych sytuacjach.

W drugim, poszerzonym i poprawionym, wydaniu bajkom towarzyszą wskazówki i komentarze eksperta od bajkoterapii - Katarzyny Klimowicz, które, mamy nadzieję, będą dla rodziców, opiekunów i dzieci pomocą, inspiracją do rozmowy, zabawy czy przede wszystkim wspólnego zastanowienia się nad takimi tematami jak: inność, spotkanie z nieznajomym, bezpieczeństwo nad wodą, zgubienie się, brak wiary w siebie, rywalizacja z rodzeństwem, bezpieczeństwo w domu.

Informacje dodatkowe o Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-05-13
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788310128713
Liczba stron: 240

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych - opinie o książce

Bajkoterapia, czyli bajki - pomagajki dla małych i dużych.
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

‚Bajkoterapia’ to książka wartościowa, pomocna i potrzebna. Porusza wiele ważnych i trudnych zagadnień. Za pomocą ciekawych i mądrych bajek dla dzieci, przedstawia konkretne problemy, pomaga sobie z nimi poradzić i pokazuje jak się w danej sytuacji zachować.

Książka składa się z 14 historii, z którymi dzieci mogą się utożsamić 
Poruszone zostały takie tematy jak bezpieczeństwo, strach, zagubienie, inność, kłótnie rodziców, zazdrość o rodzeństwo, zagrożenia w wirtualnym świecie czy uzależnienie rodziców . 
Każda bajka zawiera informację, kiedy powinniśmy daną historię przeczytać dziecku, informację, jak powinniśmy reagować, a także komentarz bajkoterapeutyczny i wskazówki, co jeszcze możemy zrobić, aby jak najlepiej pomóc dziecku.
Całość czyta się bardzo przyjemnie, bajki niosą pomoc każdemu dziecku i pomagają im się uporać z problemami i lękami.

To książka, którą warto mieć na półce. Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - jezyna122
jezyna122
Przeczytane:2015-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam,
Bajkoterapia jest fantastyczną formą pewnej pomocy niesionej dzieciom, jak i również ich opiekunom. Sam termin biblioterapia najprościej oznacza leczenie książką. Jako metoda lecznicza stosowana jest od dawna, lecz jako dyscyplina naukowa funkcjonuje krótko. Takie terapeutyczne stosowanie książek idealnie sprawdza się u młodego czytelnika. Możemy pomóc mu rozprawić się z różnego typu lękami, przybliżyć mu stresujące sytuacje jak brak akceptacji w grupie czy zgubienie się w tłumie. Autorami bajek - pomagajek są zarówno pisarze ( między innymi Agnieszka Tyszka, Grażyna Bąkiewicz, Zofia Stanecka) jak i aktorzy ( Grażyna Wolszczak, Rafał Królikowski). We wszystkich tekstach jest przedstawiony w formie obszernej historyjki pewien problem. Dodatkowo pewne wskazówki (komentarz bajkoterapeutyczny) otrzymuje dorosły. Mowa w nim o tym, kiedy dane opowiadanie jest wskazane czytać, o czym można porozmawiać, co jeszcze można zrobić by lepiej dziecko wspomóc (np. prace plastyczne, pewne gry i zabawy). Wszystkie bajki mogą być pewną inspiracją do wspólnej rozmowy na tematy wydawałoby się nam dorosłym dziecku znane, lecz ogromnie ważne, warte utrwalenia jak np. jego bezpieczeństwo czy numery telefonów alarmowych. Dla dziecka trudna może być też rywalizacja z rodzeństwem, czy poczucie inności w grupie dlatego warto przedstawić mu podobne sytuacje patrząc na nie jakby z boku, mogąc omówić i ocenić pewne zachowania. Dzieci zdecydowanie lepiej rozumieją sytuacje które widzą i mają w jakiś sposób zobrazowane, lecz same mają problem z tym co czują i nie umieją często tego przekazać dorosłym. Dlatego też historyjki o myszce, która się wszystkiego bała, o Szymku, który zgubił się w wesołym miasteczku pomogą młodemu czytelnikowi w trudnej czy niekomfortowej sytuacji ( bajka o kłótniach w rodzinie). Warto również zapoznać się ze wstępem opracowanym przez eksperta od bajkoterapii Katarzynę Klimowicz. Na pewno treści w nim zawarte pomogą w jeszcze lepszej pracy z pomagajkami. Bajki są zilustrowane przez Marcina Piwowarskiego, jego prace dodają im dużego uroku, są ogromnie sympatyczne i świetnie uzupełniają tekst. Wydanie takiego tomu uważam za znakomity pomysł zdecydowanie warto po niego sięgnąć. Przecież niejednokrotnie wspominamy nasze dziecięce strachy i problemy, które wydawały nam się ogromne a teraz patrzymy na nie z pobłażaniem. Jeżeli więc możemy w taki sposób dziecku pomóc a oprócz tego miło spędzić z nim czas, to przecież same plusy. Polecam !!
Link do opinii
Inne książki autora
Jak być zawsze młodą piękną i bogatą
Grażyna Wolszczak0
Okładka ksiązki - Jak być zawsze młodą piękną i bogatą

Grazyna Wolszczak jest aktorką teatralną, telewizyjną i filmową. Szerszej publiczności znana z seriali telewizyjnych Matki, żony i kochanki, Na Wspólnej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy