Auta Bujdy na resorach Złomek w pełni ( audiobook CD )

Złomek to zwyczajny holownik z Chłodnicy Górskiej. Ale pewnego dnia, zupełnie przez przypadek, okazuje się idealnym kandydatem do kosmicznej misji ratunkowej "Polonez 13"! Gdyby nie Złomek, pechowy łazik do dziś tkwiłby po resory w księżycowym kraterze... Czy Zygzak uwierzy w opowieść przyjaciela? A może Złomka znowu poniosła fantazja...?

Informacje dodatkowe o Auta Bujdy na resorach Złomek w pełni ( audiobook CD ):

Wydawnictwo: Ameet
Data wydania: 2013-03-16
ISBN: 978-83-253-1120-9

Kup książkę Auta Bujdy na resorach Złomek w pełni ( audiobook CD )

Auta Bujdy na resorach Złomek w pełni ( audiobook CD ) - opinie o książce

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-08-02, Przeczytałam,

"Auta Bujdy na resorach Złomek w pełni" z serii "Czytam sobie" to książka z płytą CD kierowana do najmłodszych odbiorców. W oryginalnej, prostokątnej teczuszce znajdziemy kieszonkę z płytą CD i osobną, na książkę.

Złomka nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu dziecku. To postać wykreowana przez wytwórnię Walt'a Disney'a i studio PIXAR w słynnych produkcjach animowanych filmów dla dzieci "Auta" i "Auta2". Na kanwie wielkometrażowego filmu powstały również odcinki specjalne i tutaj należy upatrywać inspiracji do napisania opowiadania "Złomek w pełni". Złomek ma skłonności do fantazjowania i nie pierwszy raz zaczyna opowiadać swojemu najlepszemu przyjacielowi Zygzakowi McQueen niewiarygodną historię. Twierdzi, że został wezwany przez Centrum Lotów Kosmicznych w "Hjustonie" do pomocy Polonezowi 13, który utknął w kraterze Księżyca. Opowiada więc o przygotowaniach do lotu kosmicznego i samym jego przebiegu. Dla scenarzystów odcinka i później autorów opracowujących grafikę utworu, inspiracją za pewne były historyczne wydarzenia, a mianowicie pechowa misja promu kosmicznego Apollo 13 w roku 1970- tym, która na szczęście zakończyła się szczęśliwie. Jest to świetna okazja do poznania jej i rozmów z dzieckiem na tematy z nią związane.

"Czytam sobie" to seria umożliwiająca dziecku śledzenie wydarzeń dzięki książeczce, w raz z odtwarzanym opowiadaniem. Na początku obu utworów narrator poleca, aby dziecko odwracało stronę książeczki w raz z usłyszeniem zaprezentowanego, specjalnego dźwięku. W tym przypadku dźwięk przypomina dzwoneczek.

Nagranie i książeczka utrzymane są w stylu sensacyjno - przygodowym. Z pewnością zachwyci każdego wielbiciela przygód Złomka i Zygzaka McQueena. Głosów udzielają oryginalni odtwórcy ról głosowych z filmu animowanego dla dzieci "Auta" i jego kontynuacji. Usłyszymy zatem Witolda Pyrkosza udzielającgo głosu Złomkowi, Piotra Adamczyka w roli Zygzaka, Jacka Króla - narratora opowiadania i pozostałych aktorów głosowych: Krzysztofa Banaszyka i Andrzeja Blumenfelda. Podczas odtwarzania nagrania w tle usłyszymy melodie wzbudzające emocje adekwatne do zamierzonego celu. Gra aktorska, wartka narracja, podkład muzyczny i dodane efekty specjalne są na najwyższym poziomie i skutecznie utrzymują uwagę dziecka. Po zakończeniu nagrania usłyszymu utwór w stylu coutry - "Ragtop Rock", przy której nie jedno dziecko zechce radośnie pobrykać, potańczyć, rozładowując powstałe podczas odsłuchiwania nagrania napięcie.

Książeczka nasycona kolorem przedstawia duże zbliżenia na postaci i nie jest przeładowana drobiazgami. Są to kadry z odcinka specjalnego "Auta Odcinek specjalny Złomek w pełni". Nie rozczarują sie jej opracowaniem znający już tą książkową wersję serii. Kartki są cienkie, ale już nie zszyte, a sklejone introligatorsko. Wydawnictwo, aby zapewnić nam możliwość jak najdłuższej możliwości z jej kożystania wydali ją właśnie z tą efektowną teczuszką, która w pewien sposób zabezpieczy ją przed ewentualnymi zniszczeniami.

Język stosowany przez autorów jest charakterystyczny przez udziwnione zwroty postaci Złomka ( "autonauci", "konfetę" ) czy naukowe formuły Poloneza 13. Ale to nadaje utworowi ten niepowtarzalny styl, którego nie sposób podrobić. Postaci nabierają realistycznych rysów i skutecznie ożywaja w wyobraźni dziecka.

Polecam książkę z płytą CD szczególnie podczas nużących i długotrwałych podróży autem, zamiennie zamiast oglądania przez nie bajek. Nagranie wyręczy nas w czytaniu podczas choroby, zmęczenia. Oddzielnie czy łącznie książka oraz płyta stanowią satysfakcjnującą rozrywkę dla najmłodszych i trochę starszych.

Godna polecenia.

Bajki na dobranoc
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Bajki na dobranoc

Duże litery zachęcają dziecko do samodzielnego czytaniaZnane i lubiane baśnie uczą odróżniać dobro od złaCudowne przygody rozbudzają wyobraźnię...

Kraina baśni jest dla wszystkich
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Kraina baśni jest dla wszystkich

Książka składa się z siedemnastu baśni napisanych przez bardziej i mniej znanych współczesnych węgierskich pisarzy i pisarek. Historie oparte na znanych...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski