Asteriks. Biały Irys. Tom 40

Wielki powrót Asteriksa i Obeliksa w nowej przygodzie! ,,Wystarczy, żeby zakwitł choć jeden irys, aby rozświetlić cały las" - czytamy w czterdziestej przygodzie Asteriksa i Obeliksa. Co się stało z naszym ulubionym galijskim wodzem Asparanoiksem i dlaczego ma taką skwaszoną minę? Czy jest związana z tytułowym Białym Irysem?... Ten bardzo specyficzny kwiat wręcz odurzał swoim zapachem. Świat rzymski, podobnie jak Galia, to terytoria, które mały kwiat zajmował na długo przed jego mieszkańcami. Niosąc dobre wieści i życzliwość, oświetlał doliny i równiny swoją mądrością, zanim ozdobił świątynie lub stał się składnikiem eliksirów. Już w październiku dowiemy się, jaką rolę irys odegrał w galijskiej wiosce i co czeka jej mieszkańców. Autorami są francuski rysownik Didier Conrad (to już jego szósty album o słynnych Galach) oraz debiutujący w tej serii francuski scenarzysta Fabrice Caro, pseud. FabCaro (autor wielu komiksów i powieści, m.in. serię ,,Zai, zai, zai, zai"). Seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 roku przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny'ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu ,,Pilote" podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem - stopniowo - reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.

Informacje dodatkowe o Asteriks. Biały Irys. Tom 40:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-10-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

O CO CHODZI Z IRYSEM?

Ten rok mogę uznać za asteriksowo udany. Bo w końcu, po długich latach, zdobyłem wszystkie tomy serii, przeczytałem każdy z nich i jeszcze na bieżąco całkiem sporo rzeczy z tego uniwersum poznaje. Ale większość tego wszystkiego to tak gdzieś obok, spin-offy, dodatki, fajne, ale jednak na główny cykl najbardziej się czeka. No i teraz się doczekaliśmy. I to czterdziestego już z kolei, więc w sumie jubileusz, nie jakiś okrągły, ale jednak i... I jest przyjemnie, wiadomo to nie to, co gdy nad wszystkim czuwali Goscinny i Uderzo, ale nadal dobrze się czyta i miło jest do tego wszystkiego wrócić.

Coś się dzieje w wiosce Galów. Coś dzieje się z ich wodzem. Ale co takiego? I o co chodzi z białym irysem, który wydaje się mieć jakiś związek ze wszystkim, co się dzieje?

Okładka ksiązki - Ocet. 350 praktycznych zastosowań. sprzątanie, pranie, zdrowie i uroda, ogród i działka, zrób to sam, gotowanie

Ocet jest jedną z najbardziej wszechstronnych substancji na świecie. Ta książka prezentuje zarówno najpowszechniejsze, jak i trochę mniej znane sposoby...

MARVEL. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata
Okładka ksiązki - MARVEL. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata

Tego jeszcze nie było! Nadchodzi czas superbohaterek! Poznaj niezwykłe kobiece postacie z Uniwersum Marvela - Kapitan Marvel, Squirrel Girl, She-Hulk...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung