ASP.NET Ajax Intensywny trening

ASP.NET Ajax. Intensywny trening

Poznaj możliwości ASP.NET Ajax i twórz niezawodne oraz bezpieczne aplikacje sieciowe Jak wykorzystać ASP.NET Ajax w nowych i istniejących witrynach internetowych? Jak projektować i budować kompletne aplikacje handlu elektronicznego? Jak efektywnie znajdować i usuwać błędy z kodu ASP.NET Ajax? Wraz z pojawieniem się technologii Ajax skończyły się żmudne poszukiwania programistów, pragnących znaleźć technologię umożliwiającą szybsze wizualizowanie stron, krótszy czas odpowiedzi oraz asynchroniczne przetwarzanie. Architektura ASP.NET Ajax została zaprojektowana w taki sposób, żeby działać zarówno po stronie klienta, jak i serwera. Wyposażenie jej w kilka bibliotek sprawia, że możliwe jest tworzenie komponentów odpowiedzialnych m.in. za usługi sieciowe i aplikacyjne, różne podstawowe usługi dotyczące serializacji oraz rozszerzenia podstawowych klas JavaScript.

Książka "ASP.NET Ajax. Intensywny trening" zawiera zestaw prostych i praktycznych instrukcji, z których każda poprowadzi cię krok po kroku przez tajniki stosowania Ajaksa w aplikacjach internetowych. Z tego podręcznika dowiesz się, jak maksymalnie wykorzystywać możliwości bibliotek Microsoft Ajax Library i Ajax Server Extensions. Nauczysz się korzystać ze wszystkich najważniejszych rozszerzeń serwerowych, stosować techniki programowania po stronie klienta, maksymalizować wydajność usług sieciowych, a także projektować i budować kompletne aplikacje handlu internetowego.

Architektura ASP.NET Ajax Obiekt XMLHttpRequest Skrypty działające po stronie klienta Wymiana informacji z serwerem Biblioteka Microsoft Ajax Client Library Używanie rozszerzeń serwerowych ASP.NET Ajax Kontrolki Ajax Control Toolkit Korzystanie z usług sieciowych przy użyciu Ajaksa Lokalizacja i globalizacja w ASP.NET Ajax Debugowanie i śledzenie aplikacji ASP.NET Budowa przykładowej aplikacji handlu elektronicznego Przyspieszony kurs praktycznego wykorzystania ASP.NET Ajax

Informacje dodatkowe o ASP.NET Ajax Intensywny trening:

Wydawnictwo: Helion