Antonina Balerina

Ocena: 5 (1 głosów)

Antonina to utalentowana dziewczynka, która marzy o tym, aby zostać baletmistrzynią. I chociaż jej plany na przyszłość są nieco nietypowe, to jak każde dziecko jest ciekawa świata, lubi zabawę, z zaangażowaniem ćwiczy taniec, a wolne chwile spędza z koleżankami oraz bliskimi. W tym wszystkim znajduje czas na to, co najważniejsze – na przyjaźń i dużo, dużo miłości.

Informacje dodatkowe o Antonina Balerina:

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2022-06-06
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788380111424
Liczba stron: 88
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Antonina Balerina

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Antonina Balerina - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytadlo
Czytadlo
Przeczytane:2023-05-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

Dziecięce marzenia, zabawy i pasje

Autorka wprowadza nas w barwny świat dziecięcej wyobraźni, marzeń i zabaw pełen pasji, nie tylko małej dziewczynki, ale i jej rodziców. Przypomni nam kilka zabaw naszych dziecięcych lat, w które się bawiliśmy oraz poznamy nowe, których ja nie znałam.

 

„Bądź jak… Bączek!

Zdrowo zakręcona.

Nie stój w miejscu,

pozwól się nakręcać

i wiruj z gracją,

ale nie daj się zatrzymać ani przewrócić,

nie obracaj się tylko wokół własnej osi.

Zachwycaj, przyciągaj uwagę i…

Po prostu baw się dobrze!”

 

Magdalena Burek pokazuje nam świat dziecięcy na przykładzie małej dziewczynki Tosi, która przed dużym lustrem w rytm muzyki często ćwiczy piruety, podskoki, bo wierzy, że kiedyś zostanie baletmistrzynią, baletnicą. Uwielbia zabawy wymyślane przez mamę, czytanie książek o balecie. Wolne chwile spędza z rówieśnikami, bawiąc się w Kangin.

W książce znajdziemy kilka ciekawie opisanych zabaw dziecięcych, które możemy wykorzystać z naszymi pociechami oraz tak zwany Metafornik, w którym prowadzone są dziwne nazwy, historyjki, wierszyki i śmieszne życzenia, zadania dziewczynki z młodzieńczych lat.

Dzieci, zanim zaczną mówić, komunikują się po swojemu z nami w swoim języku. Często są to zabawne słowa, które z czasem nam, rodzicom, po latach umykają. Jest to ciekawe rozwiązanie, aby je zapisywać i w późniejszych latach powspominać z dorosłą córką czy synem.    

Książeczka ma ponad 80 stron, czego nie czuć, ponieważ są to krótkie historie zaopatrzone w rysunki, szkice, zabawy, wierszyki. Okładka jest takim wprowadzeniem do zabaw z muzyką, którą również znajdziemy opisaną w książce.

Książka również uczy, że każdy z nas może znaleźć swoją przestrzeń, którą może dzielić się i zarażać nią innych, np. baletem, pracą na gospodarstwie, poezją, grą czy rękodziełem. Pojawiła się też złota myśl: „Ludzie kochają się po cichu, a kłócą bardzo głośno”, która jest kwestią dyskusyjną, dzieci inaczej świat spostrzegają niż my dorośli. W rozmowach z nimi odkrywamy rzeczy, których nie dostrzegamy, a one są i wywołują w nich wiele emocji.

Polecam książkę dzieciom w wieku 5+ oraz rodzicom, których może zainspiruje nie tylko do zabaw ze swoimi dziećmi, ale może dojdą do pewnych wniosków, że dziecko nas naśladuje i to my przekazujemy mu te dobre i złe cechy, i to od nas zależy, jak się ono ukształtuje.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy