Dzieci nie są chodzącymi ideałami - mimo że każdy rodzic z pewnością by tego chciał. Dzieci mają uczucia, dzieci mają emocje, dzieci mają potrzeby, dzieci mają własną wolę. O tym wszystkim warto pamiętać i to szanować.
Seria ,,Annanasy i gagatki " opowiada o prawdziwych dzieciakach, nie o tych z wyobrażeń mam, babć, dziadków i całej rodziny. O takich, które się złoszczą, które czegoś nie chcą, które mają inne marzenia, niż chcielibyśmy, by miały.
Każda książeczka dotyka oddzielnego tematu. Tekst jest wierszowany, zabawny, napisany językiem, który trafi do każdego przedszkolaka. Towarzyszą mu świetne, zabawne, sugestywne ilustracje.
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-03-22
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 24
Język oryginału: polski
Ble... Niedobre... Nie smakuje mi... Nie zjem, bo zielone... Jedzenie dziecka często jest wyzwaniem. "Smakorymki. Książka o jedzeniu" w zabawny sposób...
Po co zdobywać góry? Bo są. Tak powie każdy, kto kiedykolwiek stanął na szczycie. Tatry dumnie stoją i kuszą turystów od wieków. Jednak...
Ocena: 6, Chcę przeczytać,
Lubiliście buziaki od cioci? Ja nie. Drażniły mnie i czułam duży dyskomfort z tym związany. ,,Cioci buzi" to mądra książeczka o tym by pozwolić dziecku wyrażania swojego zdania odnośnie tego co czuje w przypadku dyskomfortu, który występuje gdy ktoś przekracza pewną granicę. Dziecko wtedy może czuć strach, wstręt, złość, że ktoś każde mu to zrobić. Może z czasem zmieni zdanie, będzie chciało się przytulać do kogoś innego niż domownicy. Ale to dziecko o tym powie a nie my.
Książeczka napisana jest wierszem. Na każdej stronie znajduje się niewiele tekstu, ale wystarczająco by przekazać czytelnikowi jak bohater czuje się. Za to ilustracje w pełni wyrażają to jak czuje się ktoś kto czuje złość czy dyskomfort spowodowany przekroczeniem pewnych granic. Książeczka jest świetnym narzędzie do rozmowy z dzieckiem o emocjach jakie mu towarzyszy na co dzień lub w mało komfortowych dla niego sytuacjach, jak wizyta całuśnej cioci. Pozwala ona zrozumieć dziecku emocje a nam dorosłym spojrzeć na nie z punktu widzenia dziecka.