A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość

Przewodnik na czas zmian. Nie tylko tych dobrych.

Coraz częściej słyszę wokół o lękach, o przytłoczeniu rzeczywistością, o zagubieniu - ,,Nie ogarniam" stało się słowem-wytrychem, które opisuje wszystkie sytuacje i doświadczenia, z którymi nie dajemy sobie rady. Jednocześnie wciąż snujemy plany, marzenia, chcemy realizować projekty.

Czy wymówkami racjonalizujemy i usprawiedliwiamy nasze lęki? W obawie przed zmianą i wysiłkiem z nią związanym, umacniamy bariery i barykady w naszych głowach? Czego właściwie się boimy? I czy naprawdę jest się czego bać?

Ta książka będzie próbą odpowiedz na te pytania. Przyjrzymy się bliżej rozmaitym przyczynom naszych lęków, sprawdzić jak na nas wpływają, czy słusznie wzbudzają nasz lęk i w jaki sposób radzić sobie z nimi tak, by czerpać z nich informację i siłę, ale nie dać im zdominować naszego życia. To książka o tym, jak przestać bać się życia.

Informacje dodatkowe o A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2018-01-31
Kategoria: Poradniki

Kup książkę A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość

A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość - opinie o książce

Oj, była to wymagająca książka. Przede wszystkim na początku rzuca się w oczy ciągły dialog między autorami. Chyba niekoniecznie przypada mi do gustu ta forma książek. Choć dużo w niej prawdy to jest mocno psychologiczna. Reakcje, zachowania i schematy ludzi, społeczeństwa są tutaj opowiedziane z różnych punktów widzenia. Dla tych, którym psychologia jest szczególnie bliska to ta pozycja będzie się podobała. Nie jest to na pewno typowy poradnik a skupienie na analizie. W wielu przypadkach można odnaleźć siebie, ale wydaje mi się, że dużo lepszym rozwiązaniem będzie czytanie jej "na raty". Ja sama skupiłam się rozdziałach, które mnie interesowały. Stwierdziłam, że przeczytanie jej od deski do deski dla samego przeczytania nie ma sensu. Wybrałam zagadnienia, które były mi potrzebne i ze spokojem starałam się wyciągnąć coś dla siebie. Ogólnie uważam, że warto do niej zajrzeć. Wiele razy z uznaniem kiwałam głową nad tym jak podchodzimy do życia, z czym mamy największy problem i gdzie najczęściej odczuwamy strach lub lęk. W każdej dziedzinie życia napotykamy trudności. Warto wiedzieć jak się z nimi oswoić i racjonalnie przyjąć w swoim życiu.

Ciekawa pozycja. Pozwala spojrzeć na lęki z innej perspektywy i zastanowić się z czego tak naprawdę niektóre z nich wynikają.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung