180 dań do pudełka. Hashimoto

Ocena: 5 (2 głosów)

Żyjemy w ciągłym biegu i niełatwo nam znaleźć czas na gotowanie. A przy chorobie Hashimoto tarczyca bardzo potrzebuje regularnych posiłków, które dostarczą jej składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Bez nich trudno ugasić stan zapalny, zapanować nad huśtawką nastrojów i uporać się ze zbędnymi kilogramami.
Z chorobą Hashimoto zmaga się coraz więcej ludzi - w Polsce taką diagnozę usłyszało ponad milion osób. W porę zdiagnozowana, a potem sumiennie leczona i kontrolowana przez lekarza, a na co dzień ,,rozpieszczana" dobrą dietą, daje się wyciszyć.
Przepisy na posiłki, które znajdują się w tej książce to połączenie domowego jedzenia z wygodą diet pudełkowych. To aż 180 przepisów na smaczne dania, które łatwo przygotować z dostępnych składników, a potem zabrać do pracy, szkoły albo w podróż. Twoje zbilansowane i lekkie menu na cały miesiąc, które pozwoli odzyskać balans bez wyrzeczeń i dietetycznych rygorów.

Informacje dodatkowe o 180 dań do pudełka. Hashimoto:

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Data wydania: 2022-04-01
Kategoria: Kuchnia
ISBN: 9788382501407
Liczba stron: 161
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę 180 dań do pudełka. Hashimoto

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

180 dań do pudełka. Hashimoto - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Powiem wam, że to była chyba najprostsza książka o chorobie hashimoto jaką przeczytałam. Tutaj nikt nie bawi się w podchody, nie opowiada sytuacji życiowych jak to pojawiły się pierwsze niepokojące objawy zwiastujące jakąś chorobę. Nie czytamy o nieustających wizytach u lekarza i badaniach nie mających końca. Z reguły niemal każda książka tak się zaczynała. Ale nie ta:-)
Tu od razu przeczytamy co to za choroba i w jaki sposób się pojawia i jakie mogą być jej przyczyny. Co jej sprzyja i dlaczego kobiety częściej na nią chorują. Ci, którzy jej nie znają, muszą wiedzieć, że nie tylko ciało na nią choruje. Często bowiem może pojawiać się obniżenie nastroju, drażliwość, apatia, rozkojarzenie, zapominalstwo i gorsza samoocena. Wydaje nam się, że jesteśmy do niczego i nikt nas nigdy nie zechce. Tym tokiem myślenia już tylko krok do depresji. Na szczęście zdiagnozowani w porę, możemy rozpocząć leczenie. Książka wymieni wam na czym polega insulinooporność, co może ją nasilać lub wywołać. Zazwyczaj przechodzi się wtedy na dietę przeciwzapalną. I to przed wami książka z której te przepisy się aż wylewają! W tabelce znajdziecie produkty, które działają przeciwzapalnie, produkty pozapalne i neutralne. Nasze ciało potrzebuje kolorowych produktów, więc takim smakowitym posiłkiem będzie omlet w tortilli z pomidorami, ziołowa pierś kurczaka z warzywami, pęczak z soczewicą, wytrawne gofry z łososiem czy twarożek z warzywami i pieczywem. Oj tych przepisów jest naprawdę ogrom i uwierzcie mi, że większość jest bardzo prosta. A jak smakowicie wyglądają na ilustracjach! Świetne jest to, że sami możemy je sobie przygotować. Dania nie są skomplikowane, czasami jedynie nieco pracochłonne. Z pozoru mogą przypominać fast foody, lecz w zdrowej wersji. Są sycące i przede wszystkim pomagają nam w walce z chorobą. Warto się w tą książkę zaopatrzyć i zachować, gdyż nikt nie powiedział, że osoby zdrowe nie mogą ich spożywać. Wręcz przeciwnie! Według mnie zawsze lepiej dmuchać na zimno:-) Polecam:-)

Link do opinii

Każdy z nas chciałby być zdrowy, piękny i zapewne szczupły. Warto byłoby dodać do tego jeszcze szczęście, ale to nie dzisiejszy temat. Choć pewnie te trzy aspekty dałyby spełnienie niejednej osobie. Dobrze, ale jak sprawić, że w świecie, gdzie tempo jest niesamowicie szybkie, gdzie czasami nie ma czasu na sen, zdrowo się odżywiać i jeszcze utrzymywać idealną sylwetkę... Przecież to wydaje się wyjątkowo trudne, dla niektórych wprost niemożliwe. Dla mnie bez wątpienia to ciężka sprawa – nawet jak mam dużo czasu. Gdy jeszcze jest to zdrowie, to można na niektóre sprawy przymrużyć oko, lecz gdy zdrowia brakuje, to pora się za siebie wziąć, mówiąc kolokwialnie. 

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować książkę, która w niekonwencjonalny sposób porusza temat Hashimoto. W dużym skrócie jest to zapalenie tarczycy niosące ze sobą całe grono uciążliwych i niebezpiecznych objawów. Między innymi duże zmęczenie, problemy z kontrolą snu, przyrost masy, stany depresyjne, problemy z ciśnieniem i wiele można by jeszcze wymieniać. Między innymi dlatego tak ważne jest kontrolowanie swojego samopoczucia i stanu zdrowia – by jak najszybciej zauważyć narastający problem. Ale jak już jest, to trzeba sobie z nim poradzić. Na pewno dobrą pomocą jest odpowiednie i zdrowe żywienie się. Tylko cały czas istnieje dodatkowa trudność w postaci małej ilości czasu. Jak sobie z tym poradzić? Na to pytania odpowiada właśnie książka "180 dań do pudełka. Hashimoto", która wchodzi w skład serii "Dieta w domu i na wynos". 

Jak oceniam sam pomysł na tematykę książki i ujęcie jej w kategorii przepisów kulinarnych? Troszkę ciężko odpowiedzieć mi na to pytanie, ponieważ sama nie cierpię na to zaburzenie ani też nie znam skali problemy w społeczeństwie. Słyszałam w ostatnim czasie, że znacznie częściej notuje się Hashimoto, a i moi znajomi wspominali o tej dolegliwości. Dlatego ostatecznie wydaje mi się trafiona koncepcja szybkich przepisów pozwalających na poprawę samopoczucia i zmniejszenie niedoborów witamin. Współczesność naprawdę stawia przed nami wiele trudnych zadań i zabiera ten upragniony czas, stąd dodatkowo wzięcie pod uwagę tego aspektu w książce daje większe możliwości osobom potrzebującym właśnie odpowiedniej diety. 

Książka ma niezmiernie ciekawe wprowadzenie, które pozwala zrozumieć istotę problemu. Osobiście o Hashimoto jeszcze niedawno wiedziałam bardzo mało, teraz moja wiedza jest znacznie większa, a ta pozycja pozwoliła mi ją w prosty sposób uporządkować w głowie. Autorka daje sensowne rady pozwalające wprowadzić do życia wiele wartościowych i pomagających nawyków, które mogą w przyszłości przynieść pozytywne skutki. 

Co do samych przepisów to warto Wam przypomnieć, że jestem kulinarnym laikiem. Uwielbiam o nich czytać, ale za tworzenie tych wszystkich niesamowitych dań odpowiada moja mama, ja odpowiadam za te nieudane. Jednak patrząc na moje możliwości, przepisy podane w książce wydają się stosunkowo łatwe do wykonania i sensowne. Składniki są bez większych problemów dostępne w Polsce i też w większości dobrze mi znane, więc nie ma problemu z ich kupieniem w pobliskim markecie. To duży plus, gdyż czytałam wiele niesamowitych przepisów, które były dla mnie już na wstępie niewykonalne, ponieważ nie wiedziałam, gdzie kupić składniki, a nie mam takiej motywacji, by wychodzić za standardowe sklepy. 

Książa jest też podzielona w wyjątkowo przejrzysty sposób. Prezentuje posiłki w układzie śniadanie, obiad, kolacja i przekąski. Poza tym wypisana jest liczba kalorii, czas przygotowania danego posiłku oraz wartości odżywcze. Dzięki temu wiadomo, czego spodziewać się po danym daniu, ale też kiedy je przygotować. Tym bardziej że stworzone są listy tygodniowych zakupów i jak dla mnie to po prostu wspaniały pomysł. Wiadomo konkretnie co kupić i można iść na zakupy tylko raz w tygodniu. To duża oszczędność czasu i niekiedy też pieniędzy. 

Cieszę się, że zapoznałam się z tą książką kucharską. Przypomniałam sobie o istocie trudności związanych z Hashimoto. Dzięki wspaniałym i konkretnym przepisom zyskałam dużą motywację, by odżywiać się zdrowo, a przynajmniej by próbować robić to częściej. Odkryłam też wspaniałe przepisy na koktajle, a akurat w moim przypadku to niezmiernie ważna sprawa. 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy