Tygodnik wortalu Granice.pl

Data: 2007-12-19 11:26:46 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Autor X
udostępnij Tweet
News - <strong>Tygodnik wortalu Granice.pl</strong> Tygodnik wortalu Granice.pl
nr 1/2007
Zanim zaproszę Was do przejrzenia najciekawszych tekstów w wortalu Granice.pl, kilka informacji o nowych działach i możliwościach udostępnionych na naszej stronie.

Wszystko o filmach DVD
Przede wszystkim - powstały nowe działy, poświęcone płytom DVD. Od niedawno zamieszczamy informacje o sprzedawanych w Polsce płytach DVD (służy temu dział "Filmy DVD"). Informujemy również o tym, jakie filmy w najbliższym czasie dostępne będą w sprzedaży - tu zapraszamy do na razie mniej bogatego działu "Zapowiedzi DVD". Staramy się wesprzeć naszych czytelników w podejmowaniu decyzji o tym, jaką płytę warto kupić, jaki film warto obejrzeć lub sprezentować rodzinie czy przyjaciołom - zapraszamy więc do przeglądania "Recenzji DVD".

A oferta dystrybutorów w ostatnim czasie jest bardzo bogata. Recenzujemy starszy horror "Karnawał dusz", opublikowany niedawno na DVD, ostatnią część trylogii "Piraci z Karaibów", obraz "Transformers" czy animację "300". Z kolei z kina artystycznego piszemy o "Życiu na podsłuchu" w reżyserii Floriana Henckela von Donnersmarcka i ostatnim filmie Woody'ego Allena "Scoop. Gorący temat". To wszystko w dziale "Recenzje DVD".

Własne biblioteczki użytkowników
W witrynie, w panelu dostępnym dla zalogowanych użytkowników, uruchomiliśmy również dział "Biblioteczka". Chcemy, by każdy internauta zarejestrowany w witrynie Granice.pl mógł podzielić się z innymi informacjami o tym, jakie książki posiada w domowym księgozbiorze. Nie jest to jednak wyłącznie w celu "intelektualnego szpanu". Obok standardowych danych - autora, tytułu, krótkiego opisu, zachęcamy również do uzupełniania pola "Komentarz". Dzięki temu wszyscy będą mogli poznać Waszą opinię na temat danej pozycji. Już nie będziecie musieli pisać recenzji, aby polecić jakąś książkę lub odradzić jej kupowanie czy lekturę. Wystarczy napisać kilka mocnych, dosadnych słów. Na razie lista książek i opinie o nich widoczne będą wyłącznie w profilu danego użytkownika, jednak gdy pojawi się odpowiednio duża liczba komentarzy, uruchomimy dział "Opinie czytelników".

Opinie czytelników
By wyrazić swoją opinię o książce, wystarczy zalogować się na stronie głównej wortalu. Następnie pod pogrubionym napisem "Biblioteczka" znaleźć można dwie opcje - Moja lista, służącą do podglądu, jakie książki przyszło nam już dodać oraz "Dodaj pozycje" - służącą do dodania własnego komentarza do istniejącej już w naszej bazie książki. Po klinięciu tej opcji należy wybrać z listy interesującą Was książkę, a następnie wystawić jej ocenę oraz komentarz. Jeśli liczba pozycji na liście wydaje się zbyt duża - wystarczy po rozwinięciu listy wpisać za pomocą klawiatury pierwszą literę tytułu - wówczas lista zostanie automatycznie do niej przewinięta. Jeśli książki, którą chcecie ocenić, nie ma na liście, wystarczy kliknąć opcję "Książka" dostępną w ramach listy pod pogrubionym napisem "Dodawanie". Apelujemy jednak, by wpisać wówczas możliwie jak najcięściej dostępnych danych, w przeciwnym razie administrator może mieć zbyt wiele problemów z weryfikacją nowych pozycji na liście.

Wymiana książek
Wkrótce, gdy już opublikujecie wystarczająco wiele komentarzy i informacji o książce, zachęcimy Was do korzystania z projektowanej właśnie opcji wymiany książek. Użytkownicy wortalu będą mogli "dogadać się" ze sobą, po czym wymienić interesującymi ich książkami. Pozwoli to poszerzyć własne horyzonty czytelnicze i zapoznać się z większą liczbą publikacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Internetowa społeczność piszących
Poczyniliśmy także krok w stronę stworzenia w ramach granic "Internetowej społeczności piszących". Już dziś każdy użytkownik może po zalogowaniu, przeglądając profile innych piszących, dodać ich do swojej listy. Na przykład: jeśli podoba Ci się poezja nektrusa, jeśli znasz go (lub chciałbyś poznać), bądź też z jakichś powodów żywisz do niego sympatię, wystarczy, że klikniesz na jego nazwie użytkownika (przy wierszu lub na liście nowej poezji). Wówczas przenosisz się na stronę jego profilu i za pomocą przycisku "dodaj do przyjaciół" dostępnego poniżej avataru, możesz dodać go do listy swoich znajomych. Wówczas jego login zaczyna wyświetlać się po kliknięciu na link "Moi przyjaciele" w panelu użytkownika. Za jego pośrednictwem można łatwo sprawdzić, czy dodał nowe wiersze oraz skontaktować się z nim za pośrednictwem wewnętrznej poczty wortalowej. Wkrótce pojawią się kolejne opcje służące pogłębieniu relacji i podtrzymaniu kontaktu między użytkownikami witryny.

Poszukujemy również osób, które uwielbiają krytykować i komentować poezję, a przy tym - świetnie się bawić. Po 1 stycznia zaprosimy je do testowania zupełnie nowego, rewolucyjnego modułu Granic. Wszystkich zainteresowanych prosimy kontakt za pośrednictwem adresu e-mail wpolak@granice.pl oraz podanie wieku i miejsca zamieszkania.

Zachęcamy do przesyłania nam recenzji wydawanych w kraju płyt DVD. Zachęcamy do dodawania za pośrednictwem panelu recenzji nowych książek i filmów oraz publicystyki. Za wszystkie dodane teksty przyznajemy punkty, które następnie wymienić można na książki i płyty DVD w naszym sklepiku (dostępnym za pośrednictwem panelu użytkownika po zalogowaniu). Zachęcamy do publikowania własnej poezji i prozy. Zapraszamy do lektury najciekawszych tekstów zamieszczonych w naszej witrynie - więcej o nich dowiecie się z następnego wydania naszego tygodnika, które zostanie wysłane do użytkowników wortalu już za tydzień.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje