Rozpoczęły się pierwsze prace nad adaptacją powieści Fanfik autorstwa Natalii Osińskiej. O filmie poinformowała autorka oraz jej wydawca na Facebooku.
Natalia Osińska jest autorką bestsellerowej powieści dla młodzieży Fanfik. Debiutancka powieść przed laty została ciepło przyjęta ze strony czytelników, a już niebawem fani historii będą mogli zobaczyć ją w filmowej wersji.
Fanfik – będzie ekranizacja?
Przed kilkoma dniami na swoim profilu na Facebooku Natalia Osińska opublikowała informację, z której wynika, że trwają prace nad filmową adaptacją Fanfik. Z wpisu na Facebooku wynika, że obecnie trwają castingi do prod ukcji. Do obsadzenia są natomiast wciąż główne role w produkcji.
Trochę mnie ostatnio nie było, ale to nie znaczy, że nie dzieją się RZECZY. Na przykład, jeśli znacie ludzi, którzy waszym zdaniem byliby idealnym filmowym Tośkiem albo Leonem w ekranizacji "Fanfika", nie krępujcie się
– pisze na Facebooku Osińska.
We wpisie zamieszcza także link do formularza Orphan Studio, gdzie chętni mogą zapoznać się z pierwszymi fragmentami scenariusza. Poszukiwani są młodzi ludzie – między 18 a 24 rokiem życia, najlepiej mający „szeroko pojęte doświadczeniem nieheteronormatywności”.
Czytaj także: Miłość, która zabija. Recenzja serialu Bo to grzech
Aktorzy na plan zdjęciowy trafią latem – zdjęcia mają ruszyć na przełomie czerwca oraz lipca i potrwać do sierpnia. Na ten moment nieznana jest data premiery adaptacji Fanfik.
Fanfik – bestsellerowa powieść Natalii Osińskiej
Fanfik opowiada o losach nastolatków jednego z poznańskich liców. Młodzi ludzie muszą godzić swoje problemy wieku nastoletniego z szkolnymi wymaganiami, często windowanymi przez nauczycieli i opiekunów. W środku szkolnego chaosu umiejscowiona zostaje Tosia, która odkrywa, że prawdopodobnie zakochała się w jednym ze szkolnych artystów… Jakby tego było mało, Tośka nie jest pewna tego, kim tak naprawdę jest.
Czytaj także: 10 książek o tematyce LGBT
Fanfik ukazał się w 2016 roku nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej i – według Katarzyny Reszczyńskiej-Urban – jako jeden z pierwszych tekstów w polskiej literaturze młodzieżowej porusza temat transpłciowości. Książka została w 2016 wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.