W niewoli zmysłów

Poznaj świat podzielony przez potężną rasę o fenomenalnych mocach umysłu, ale pozbawioną serca...

Człowiek i zwierzę jednocześnie, Lucas Hunter, jest zmiennokształtnym – głodnym tych wszystkich wrażeń, którymi Psi – rasa rządząca – pogardzają. Po wiekach niełatwej koegzystencji, obie rasy znajdują się na granicy wojny z powodu brutalnych morderstw, których ofiarami padły zmiennokształtne. Lucas jest zdeterminowany znaleźć zabójcę Psi, który zaszlachtował kobietę z jego Sfory, a Sascha mogłaby go wpuścić do jej strzeżonego świata. Wkrótce jednak odkryje, że zimnokrwista Psi jak najbardziej zdolna jest do namiętności – i że tkwiące w nim zwierzę jest nią zafascynowane.

Uwięzieni między walczącymi światami, Lucas i Sascha muszą zachować swoją tożsamość – albo poświęcić wszystko i ulec najmroczniejszej z pokus.

„W niewoli zmysłów” to pierwsza część wielotomowej serii o rasie Psi i zmiennokształtnych.

Informacje dodatkowe o W niewoli zmysłów:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2011-11-22
ISBN: 978-83-7648-991-9

Kup książkę W niewoli zmysłów

W niewoli zmysłów - opinie o książce

Ta seria miała potencjał żeby stać się prawdziwym hitem, ale niestety tak się nie stało. Zawsze w takich momentach zastanawiam się czego zabrakło? Pewnie, po prostu w danym czasie wyszło coś lepszego, co zgarnęło całą uwagę czytelników. A szkoda, bo mimo tego, że ta książka wyszła w 2011 roku, jej fabuła nie jest tak oklepana jak większości romansów paranormal jakie ukazują się teraz. W tej książce nie mamy do czynienia ze schematem wilkołak-wampir/człowiek-wampir/wilkołak itp. Tu pojawia się coś innego. Rasa ludzi zwanych Psi, którzy wyzbyli się wszystkich emocji. Nie odczuwają nic - są bezdusznymi prawie robotami. A jednak główna bohaterka nie jest do końca taka jak jej pobratymcy - ona zaczyna odczuwać różne emocje i próbuje to jakoś ukrywać. Później na horyzoncie pojawia się zmienny lampart, alfa watahy - Lucas i robi się jeszcze ciekawiej, bo mężczyzna coraz bardziej interesuje się tą bryłą lodu jaką wydaje się być Sascha. Uczucie rozwijające się pomiędzy tą dwójką zostało tu bardzo dobrze wplecione w interesujący wątek kryminalny, a co najlepsze - nie dominuje nad nim. Nie ma się tutaj przesytu od scen erotycznych. Wszystko zostało dobrze zrównoważone. Książkę czytało mi się bardzo dobrze i nie było nawet momentu, w którym byłabym nią znudzona. Na pewno kiedyś sięgnę również po pozostałe części cyklu.
Avatar użytkownika - worldbysabina
worldbysabina
Przeczytane:2017-03-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Idealne połączenie Znajdujemy się w roku 2079 gdzie społeczeństwo jest podzielone na Psi - rasę pozbawioną ludzkich uczuć, zimnych jak lód a to wszystko za sprawą protokołu Cisza według którego uczucia to to co najgorsze, to co doprowadza do coraz gorszych wydarzeń - oraz rasę Zmiennokształtnych różniącą się od Psi w 100%. Pełną uczuć, miłości, wierności, zaufaniu którym darzyli swoich członków stada. Pełną pasji... Zwierzęcej pasji. Naszymi głównymi bohaterami jest Lucas i Sascha. Lucas to alfa lampartów Darkriver a Sascha jest córką zimnej Psi Nikity Duncan która należy do Rady. Nasi bohaterowie poznają się gdy ma dojść do podpisania budowy osiedla. Od początku coś między nimi iskrzy lecz Sascha nie może uwolnić emocji które w sobie skrywa mimo tego, że Lucas za wszelka cenę próbuje przełamać jej tarcze Psi. Alfa lampartów postanawia nie dać za wygraną. Zaczyna się polowanie a celem Lucasa staje się Sascha. Gdy Lampart powoli zaczyna wierzyć, że jego zdobycz jest tak samo zimna jak jej rasa między partnerami w interesach powstaje mocne i intensywne uczucie. Sascha będąc Psi nie może sobie pozwolić na uczucia bo to one grożą rehabilitacją - czyli całkowitym oczyszczeniem umysłu. Nie chce by Psi umieścili ją w centrum medycznym w celu "usunięcia wad" szczególnie teraz gdy poznała stado Lucasa i nieznany jej do tej pory świat pełen miłości, ciepła i przyjaźni, ogniska domowego i wsparcia oraz niesienia pomocy tym których kochają. Jest tylko jeden sposób by Sascha mogła pozostać wraz z Lucasem i jego stadem pełnym zakazanych dla nie uczuć. Czy młoda Psi zdecyduje się na ten krok ?? Niesprawiedliwość losu niemal ją załamała. Dlaczego pokazano jej raj, a potem zatrzaśnięto jej drzwi przed nosem? Choć oczywiście ten raj nigdy nie był przeznaczony dla niej. recenzja pochodzi z bloga: www.worldbysabina.blogspot.com
Avatar użytkownika - magdalena130
magdalena130
Przeczytane:2016-01-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Przeczytane,
Patrząc na to, co czytam w końcu jest coś czego nie mogę do niczego porównać. Całkiem nowa rasa wśród fantastyki. Psi, którzy czują, a nie powinni. Miłość między zmiennokształtnym Lucasem a Psi Saschą. Zdrada, morderstwa, miłość. Naprawdę ciekawe i mogę polecić to każdemu kto szuka czegoś innego w fantastyce.
Avatar użytkownika - drakusia
drakusia
Przeczytane:2015-11-08, Ocena: 6, Chcę przeczytać, 52,
kiedy pierwszy raz dostałam tą ksiązkę w moje ręce spodziewałam się... nie wiem czego ale zdecydowanie dostałam więcej... wracam do tej serii co jakiś czas by pośmiać się i popłakać troche ale też zęby pomarzyć..
Avatar użytkownika - gemmabe
gemmabe
Przeczytane:2015-09-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Pierwsza część serii zawsze porywa, zawsze ma się określone wymagania co do niej i zawsze jest zderzeniem z rzeczywistością. Wiedziałam, że nie będzie to literatura wysokich lotów i tu się nie zawiodłam. Pomysł na serię bardzo dobry. Autorka konstruując fabułę w pierwszej części dała sobie automatyczną przepustkę do pisania kolejnych części bez potrzeby naciągania wszystkiego na siłę. Książka jako pierwsza z serii jak większość innych traktuje o przywódcy i o tym jak poznał i związał się ze swoją partnerką. Nic zaskakującego. Nic. Od początku było wiadome, że Sasha się podda mu i złamie warunkowanie. Nic zaskakującego. Nic. Lucas jak to przywódca i alfa, bardzo dominujący i nie znający słowa "nie". Nic zaskakującego. Nic. Ale ma to swój urok. Nie wiem jakie szczegóły go powodują, ale urok niewątpliwy książka ma. Nie mogę zaprzeczyć. Już zaczęłam drugą część liczę na objawienie.
Avatar użytkownika - nimloth19
Przeczytane:2013-03-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Branded By Fire
Nalini Singh0
Okładka ksiązki - Branded By Fire

Hailed by Christine Feehan as “a major new talent,” New York Times bestselling author Nalini Singh now brings together two fierce changelings...

Play of Passion
Nalini Singh0
Okładka ksiązki - Play of Passion

In his position as tracker for the SnowDancer pack, it's up to Drew Kincaid to rein in rogue changelings who have lost control of their animal halves-...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski