Ubierz się w uśmiech

Codziennie jesteśmy bombardowani informacjami na temat tego, jak powinniśmy się ubierać, by wyglądać modnie, a zarazem wyróżniać się z tłumu. Nadążanie za trendami, ciągłe zaopatrywanie się w to, co rzekomo każdy powinien mieć w swojej garderobie, jest prawie niewykonalne. Ubierz się w uśmiech Izabeli Jabłonowskiej to książka, która przywraca zdroworozsądkowe myślenie o ubiorze i pozwala znów odnaleźć radość z twórczego podejścia do mody. Autorka, jako znana i ceniona stylistka, podkreśla zarazem, że o zadowoleniu z własnego wyglądu i dobrym samopoczuciu świadczy uśmiech, który jest naszą najpiękniejszą ozdobą. Gwarancją zadowolenia nie mogą być jednak bezmyślne korzystanie z ostatnich krzyków mody i uleganie presji świata show biznesu. Kluczem do sukcesu jest poszukiwanie indywidualnego stylu, polegające na uświadomieniu sobie atutów własnej urody i umiejętnym ich eksponowaniu. Styl powinien też odpowiadać naszemu temperamentowi i być dostosowanym do trybu życia. Ilustrowany szkicami Izabeli Kuleszy i stylizacjami autorki na fotografiach Kamila Krajewskiego, poradnik Ubierz się w uśmiech to zbiór wielu przydatnych wskazówek, pomagających spośród ogromnej ilości propozycji wybrać takie, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania i pozwolą uzyskać harmonijną i efektowną całość. Harmonia – to cały sekret. Ta zasada jest fantastycznie prosta i optymistyczna, bo chociaż wymarzonym ideałem jest sylwetka w kształcie klepsydry (kształtny biust i biodra plus wcięcie w talii), to tak naprawdę każda sylwetka może być piękna, jeśli w ubiorze zachowane są proporcje. […] Moda to ulotne, kolorowe jak kwiaty, piękne w swoim bogactwie i nieprzewidywalne zjawisko. Rządzi się ono własnymi, nierzadko szalonymi prawami. Jednak dotyka Cię bezpośrednio, kiedy dokonujesz zwyczajnych codziennych wyborów – nieprzemyślanych lub przemyślanych bardzo starannie: które buty założyć i dlaczego, którą wybrać bluzkę, jakie kupić spodnie, czy ta spódnica jest dla mnie, czy ten płaszcz nie jest za ciasny […] Nie jest istotne, czy lubisz dobierać stroje, czy wprost przeciwnie; ubierając się, i tak w jakiś sposób kreujesz samą siebie, korzystasz z oferty „świata mody”. Mimo wszystko ubieranie się z klasą wpływa na twoje poczucie pewności siebie, staje się kołem ratunkowym w nie najlepszy dzień oraz zbroją w trakcie zaciętych negocjacji. Dzieje się tak, ponieważ dobrze dobrany strój jest sposobem kreatywnej manifestacji twojego „ja”, co jest szczególnie ważne w kulturze obrazkowej, kiedy jesteś oceniana mnóstwo razy dziennie. […] Myśl o swoich stylizacjach kompleksowo. Gdy dobierasz poszczególne części garderoby lub akcesoria, koniecznie ogarnij sylwetkę całościowo. Dzięki takiemu podejściu nauczysz się wybierać rzeczy z charakterem. Najważniejsze, byś była ze sobą szczera. Nie możesz udawać kogoś innego, niż jesteś. Izabela Jabłonowska – stylistka ubioru, doradca do spraw elegancji, personal shopper; kolekcjonerka doznań estetycznych, które są dla niej ciągłą inspiracją. Z wykształcenia filolog polski o specjalności teatrologa. Absolwentka Akademii Dyplomatycznej przy MSZ z zakresu Protokołu Dyplomatycznego, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Była redaktorką działu mody w portalu internetowym we-dwoje.pl, dla którego przeprowadziła wywiady z cenionymi polskimi projektantami. Osiągnęła pozycję eksperta, współpracując z mediami – z jej rad korzystały m.in. „Dzień dobry TVN”, „Kawa czy herbata”, Superstacja, TVP Olsztyn, „Rzeczpospolita”, „Polska” i pisma branżowe, takie jak „Moda Damska”, „Moda Męska”, „Marketing&More”. W radiu i wielu portalach internetowych prowadziła lekcje mody i stylu. Strona internetowa Izabeli Jabłonowskiej: www.stylowamoda.pl

Informacje dodatkowe o Ubierz się w uśmiech:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2010-06-23
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Ubierz się w uśmiech

Ubierz się w uśmiech - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung