Sprzedana

W świecie pełnym przemocy trudno o miejsce na miłość

Kornelia zostaje porwana, a następnie sprzedana gangsterom i umieszczona w domu publicznym. Od tej pory każdy dzień jest jak niekończący się koszmar. Kiedy kobieta trafia w ręce bezlitosnego sadysty, który zaspokaja swoje fantazje poprzez zadawanie ofiarom cierpienia, przestaje mieć nadzieję, że kiedykolwiek odzyska swoje dawne życie.

Wtedy spotyka Grigorija – bezwzględnego bossa rosyjskiej mafii. Widok zmaltretowanej, zakrwawionej dziewczyny sprawia, że gangster postanawia zrobić wszystko, aby wyrwać ją z rąk oprawców.

Między tą dwójką powoli rodzi się więź, która przekracza granice lojalności. Ale gdy Kornelii wydaje się, że wygrała walkę o wolność, los znowu przetasowuje karty i stawia ją przed dramatycznym dylematem… Kobieta musi podjąć decyzję, która zaważy na jej przyszłości – a w tym świecie każdy wybór może być początkiem końca.

Informacje dodatkowe o Sprzedana:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2024-08-07

Kup książkę Sprzedana

Opinie o książce - Sprzedana

„SPRZEDANA” AUTOR: WIKTORIA JOCHYMEK WYDAWNICTWO: NOVAE RES Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. W świecie pełnym przemocy trudno o miejsce na miłość. „Zaczynam głośno szlochać. Nie dlatego, że niedługo umrę, ale dlatego, że kiedy pojawiło się światełko w moim życiu, standardowo mi je odebrano”. „Sprzedana” to książka, która zabiera nas w brutalnych świat mafii, nielegalnego procederu handlem żywym towarem, traumatycznych przeżyć głównej bohaterki Kornelii, która znalazła się w piekle za życia i to z rąk ukochanej osoby. Historia wciągająca, pełna emocji, brutalności i zwrotów akcji. Akcja pędzi bardzo szybko, wątek romantyczny dla mnie za szybko poprowadzony, mogła autorka pokusić się bardziej rozwinąć ich relację. Wydawała się wręcz nieprawdopodobna, za szybko pojawiają się uczucia. Dużym plusem jest to, że autorka miała niezwykłe ciekawy pomysł na fabułę książki, historia jest dość brutalna i mocna, choć potrzebuje dopracowania niektórych wątków, mimo wszystko ja spędziłam z nią przyjemnie czas. Myślę, że to udany debiut, choć wiele jeszcze pracy przed autorką. Książkę czyta się błyskawicznie, zakończenie książki totalnie mnie zaskoczyło. Okładka jest przecudowna. Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów Kornelii i Grigorija, dzięki czemu możemy obserwować ich oczami, to co dzieje się wokół nich, co czują, myślą. Możemy poczuć ich emocje, obawy, strach. Bohaterzy
Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

Już sam tytuł książki sugeruje nam dużą dawkę emocji i wydarzeń,które bohaterka przeżywa.Trafiając do domu publicznego jej cierpienie jest trudne do opisania.Od samego początku ciekawiło mnie,kto za tym stoi.Poznanie danych tej osoby było szokujące.A zachowanie-bulwersujące!

🌟Dynamiczna akcja,brak obszernych opisów napędza wydarzenia.Musimy być skupieni tym,co otrzymujemy.Jest szybko,konkretnie i brutalnie.Rosyjska mafia rządzi się swoimi prawami-nie liczą się ofiary,tylko zemsta!
🌟Grigorij choć jest bezwzględnym bossem mafii to swoim zachowaniem zyskiwał w oczach.Może trochę za szybko stał się pokorniutkim mężczyzną,ale w odpowiednich decyzjach potrafił szybko działać!

🌟 „Sprzedana” to historia,która porywa szybkością wydarzeń oraz przewrotnością fabuły.Odnajdujemy w niej wiele zaskakujący chwil i momentów,które zaskakują.
Rosyjsko-polska mafia wraz z pewnymi siebie mężczyznami miesza w głowie,a pomiędzy nimi jest nasza bohaterka…

🌟Historia jest idealna na wieczór,ponieważ ma trochę ponad dwieście stron.Bardzo szybko się czyta a zakończenie wbija w fotel!!!
I pytam-Kiedy ciąg dalszy? Polecam

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2024-08-27, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Debiut literacki Wiktorii Jochymek. Książka krótka, do przeczytania jednego wieczoru. To historia o mafiach w Rosji  i Polsce, gangsterach,  przemocy i seksie.  Książka raczej nie dla młodocianych czytelników ze względu na makabryczne  traktowanie głównej bohaterki oraz opisy perwersyjnego seksu. ,,Będziemy ci przyprowadzać  klientów, a ty będziesz spełniać ich oczekiwania. Jedna kanapka i jedna szklanka wody kosztuje tyle, co jeden zadowolony klient."  ,,Rzucają mnie na łózko i przywiązują do każdego rogu ręce i nogi. Wyciągają  po jednym bacie i na zmianę zaczynają mnie nimi okładać." Początek zapowiadał się dobrze, ale im dalej, tym gorzej. Opisana historia zupełnie nierealna i niedopracowana. Język i styl jakby pisała licealistka. Cudem  ocalona Kornelia z rąk brutalnego psychopaty następnego dnia jest w stanie normalnie egzystować. Pocięte plecy nie przeszkadzają jej wziąć normalną kąpiel, takie rany dezynfekuje się, smaruje specjalnymi maściami. W zetknięciu z wodą i płynami do kąpieli takie rany ogromnie szczypią i bolą. Często ze względu na alergię mam popękane dłonie i znam taki ból. Dziwi mnie także fakt, że kobieta, która codziennie była brutalnie gwałcona, czasami przez 2 mężczyzn równocześnie, ma ochotę   i domaga się wkrótce seksu.

Narracja prowadzona jest przez Kornelię, a później jeszcze przez Grigorija. Zwykle autorzy stosują taką narrację, aby czytelnik lepiej zrozumiał i wczuł się w sytuację, motywację  i myśli narratora, spojrzał na opisywaną sytuację oczami  bohatera. Tu często stosowane jest: kopiuj- wklej. Dla przykładu Kornelia jako narrator - str. 106-107 identyczne, (chyba ponad 10} zdania jak u Gregirija na str. 109.

Fabuła zdecydowanie wymagała dopracowania nim trafiła do druku. Zabrakło poznania motywów postępowania Adama, męża Kornelii, może jako wprowadzonego dodatkowego narratora. Nikt tak drastycznie nie zmienia się z dnia a dzień, coś między nimi iskrzyło, że postanowili się pobrać i prowadzić normalne życie bez jakiejkolwiek przemocy. No i raptem ten mąż najpierw oddaje ją sutenerom, potem sprzedaje mordercy i staje się najgorszym złoczyńcą  jakiego  można sobie wyobrazić. Mści się na niej, tylko nie wiemy za co. Nie przedstawiła tez autorka, dlaczego Kornelia nie była lubiana w żadnej szkole, nie miała przyjaciół i była wyśmiewana.

Zakończenie sugeruje,  że to nie koniec historii Kornelii i Grigorija, ja raczej przystopuję. Jedynym plusem tej powieści jest ciekawy temat, historia kobiety znikającej, której nikt nie szuka, a która jest w ohydny sposób wykorzystywana.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2024-08-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

" W świecie pełnym przemocy trudno o miejsce na miłość"

Kornelia zostaje porwana. Dziewczyna trafia w ręce bezwzględnych mężczyzn, od tej pory jej życie zmienia się w najgorszy koszmar.

Gwałcona, bita, okaleczana i głodzona myśli tylko o śmierci.

"Chwycił mnie tak mocno za ramię, że prawie krzyknęłam. A nie mogę tego zrobić. Mogą robić mi, co chcą, ale nie będę krzyczeć. Najwyżej zginę. Tu i tak nic dobrego mnie nie czeka."

Giorgij jest bezwzględnym bossem mafijnym. Gdy w jednym ze starych magazynów odnajduje na wpół żywą dziewczynę, coś nie pozwala mu jej tam zostawić i zabiera ją do siebie.

Między nimi rodzi się uczucie.

Tylko czy kobieta jest gotowa żyć w świecie Gorgija?

Zacznę od tego, że książka ma przepiękną okładkę.

Niestety, na fabule się trochę zawiodłam.

Liczyłam na coś mrocznego, brutalnego i pełnego niespodziewanych zwrotów akcji.

Brutalnie z początku było, jednak jak szybko się zaczęło, tak szybko się skończyło.

Cała fabuła, nie licząc początku to raczej słodki romans. Niestety, to co rodziło się między bohaterami, było strasznie sztuczne, szybkie i całkowicie nierealne.

Dziewczyna, która przeżyła naprawdę męki, od razu ma ochotę wskoczyć do łóżka swojemu wybawcy ?syndrom Sztokholmski, raczej nie.

Autorka stworzyła historię, którą czyta się naprawdę szybko, nie ma tu zbędnych opisów, jest dużo dialogów i trochę akcji.

Co do zakończenia, książka pozostawiła mnie z pytaniami, na które oczekuje szybkich odpowiedzi, więc czekam na kontynuację.

Plusem w tej książce jest to, że spędza się z nią naprawdę kilka przyjemnych godzin, bo historia nie wymaga dużego skupienia.

Szkoda, że cała fabuła nie była bardziej rozwinięta, bo miała naprawdę potencjał na niebanalną historię.

Jest to książka na raz, która raczej długo nie zostaje w pamięci.

Pomimo tego polecam, bo uważam, że każdy sam powinien poznać historię i wyrazić swoje zdanie.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2024-08-13, Ocena: 3, Przeczytałem,
?Recenzja?

Premiera 7.08.2034 r.

,,Sprzedana" - Wiktoria Jochymek

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_novaeres

Kiedy osoba najbliższa powinna Cię chronić, a wystawia Cię na okropne cierpienie. Kiedy obcy człowiek ma więcej uczuć co do Ciebie niż Twój ukochany. Gdy miłość rodzi się tak szybko, że nie wiadomo kiedy.

Kornelia zostaje porwana i zmuszana do stosunków z obcymi facetami. Od tego momentu wszystko się zmienia. Staje się wrakiem człowieka, który za posiłek mu oddawać się innym. To co jej robią jest okropne i sadystyczne. A opisy tego wszystkiego miejscami były opisane bardzo realistycznie. Jednak ona nie traciła nadziei. Kiedy zostaje uwolniona i trafia do mafiosa rosyjskiego jej los się zmienia. Szybko zapomina co jej się stało. Zaczyna żyć normalnie. Miejscami miałam wrażenie, że to co ją spotkało to wcale na nią nie wpłynęło. Rozumiem, że jest lepiej gdy czegoś się nie przeżywa, ale w tym przypadku dużo ciekawe i bardziej logiczne by było, gdyby chciała przepracować traumę jaką przeżyła. A najbardziej zdziwiło mnie, kiedy (uwaga spojler) zaczęła przepraszać mafiosa za swój strach, przecież to normalne, że po tym co przeżyła ma prawo do poczucia niepewności. Oczywiście trafiały się momenty, które powodowały nawrót wspomnień, ale była ich znikoma ilość.

Grigorija to bezlitosny rosyjski mafioso-zabójca, który trzyma całą Rosję w garści. Tak właśnie się określił, że w pewnym stopniu to tylko słowa. Autorka przedstawiła parę sytuacji, gdzie jest groźny, ale dużo więcej jest pokazane, że jest dobry, czuły, no i bardzo szybko się zakochuje, bo prawie od razu, gdy ją widzi. Rozumie to, że przeszła przez piekło, chce ją chronić, co bardzo się chwali, ale z drugiej obraża się jak dziecko, gdy robi coś w strachu i niszczy jego uczucia. Taki obraz nie pasował mi do tego tytułu.

W ich relacji zabrakło mi rozmów i przepracowania tego co ja spotkało. Tak jakby to było obok nich i było tylko wspomniane. Ciekawe było to, że szybko wrócili do normalności,  żeby ugasić jej złe wspomnienia, ale gdy zaczynają się podteksty erotyczne, to dla mnie było słabe. Dziewczynę, która była wielokrotnie i brutalnie gwałcona trzeba zrozumieć, że to dla niej za szybko, ale co zadziwiające było, to, że ona tego chciała. W pierwszym momencie myślałam, że chce zatuszować złe wspomnienia, ale ona zachowywała się jakby ,,było minęło" . Dla mnie takie zachowanie nie jest logiczne i spójne. Czasem irytowała mnie ta szybkość akcji i ich zmienność nastrojów.  Za brakło mi szczerych i prawdziwych rozmów. Bardzo interesującą kwestią było by, gdyby Kornelia powoli krok po kroku wracała do życia, a mafioso stałby przy niej i pomagał w tych krokach, a gdyby upadła to podnosił. Tego mi zabrakło. Wszystko działo się w zawrotnej prędkości i zapomniano o traumie, która zawsze dużym piętnem na psychice człowieka.
Co do akcji, to jest na pewno wiele brutalności, którą autorka opisała bardzo realistycznie. Do tego dochodzą inne szybkie porachunki. Zbrodni również nie zabraknie. To akurat bardzo mi się podobało. Jak dla mnie autorka ma duży potencjał, który trzeba dopracować i spróbować zrobić jakiś wcześniejszy research, aby książka była bardziej realistyczna.
4/10

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2024-08-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

Cześć lubicie czytać romanse mafijne?

Czasem lubię po taką książkę sięgnąć i niedawno miałam okazję przeczytać ,,Sprzedana" Wiktoria Jochymek, wydawnictwo Novae Res.

,,Sprzedana" jest debiutem autorki i bardzo miło spędziłam czas z książką. Otrzymałam ciekawą fabułę, w której dzieje się całkiem sporo, jest pełna emocji oraz zwrotów akcji. Autorka zabrała mnie do świata pełnego przemocy, porachunków, sekretów i tajemnic.

Nie zabraknie również pożądania i namiętności pomiędzy bohaterami.

Bohaterowie dobrze wykreowani, polubiłam zarówno Kornelię jak i Grigorija, a także nie zabraknie czarnego charakteru, który będzie stał na drodze tej dwójki.

Zakończenie, na pewno się go nie spodziewałam i tu autorka mnie zaskoczyła, po cichu liczę na kontynuację.

Małym minusem dla mnie było trochę realność niektórych wydarzeń.

Miło spędziłam z książką czas i jeśli szukacie książki na długi letni wieczór to ,,Sprzedana" będzie idealna.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung