Sabatina

Sabatina James, lat 21, uciekła przed swoim losem. Dziś mieszka w Wiedniu, ale musi się ukrywać. Swoją tragiczną historię opisała w tej książce. "Moje dzieciństwo? Było normalne. Przeciętne. Austriackie. Mieszkaliśmy na wsi w regionie Mühlviertel, gdzie chodziłam do szkoły, miałam przyjaciół i prowadziłam spokojne, zwyczajne życie - jak wszystkie dziewczynki w moim wieku. Ale niedługo po moich 16. urodzinach wszystko się zmieniło. Rodzice wywieźli mnie do Pakistanu, ponieważ stałam się, ich zdaniem, zbyt zachodnia. Chcieli zrobić ze mnie pakistańską dziewczynę. Musiałam pójść do szkoły koranicznej, byłam bita i maltretowana, a gdy skończyłam 17 lat, wydano mnie wbrew mojej woli za mąż za mojego kuzyna. Kiedy znalazłam swoją drogę do Jezusa i zostałam chrześcijanką, spadła na mnie jak grom odpowiedź islamu - wyrok śmierci."

Informacje dodatkowe o Sabatina:

Wydawnictwo: Klub Dla Ciebie
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-7404-062-9

Kup książkę Sabatina

Sabatina - opinie o książce

Avatar użytkownika - dorota198
dorota198
Przeczytane:2015-01-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2024,
Sabatina - główna bohaterka książki, urodzona w Pakistanie, która po przejściu z Islamu na chrześcijaństwo obawia się o swoje życie. Rodzina pragnie Jej śmierci, ponieważ bardziej zależy jej na honorze rodziny niż na dobru córki. W książce Sabatina opisuje swoje dzieciństwo, oraz jak w wieku 16 lat życie zmieniło się Jej życie. Dziewczyna opisuje jak w Jej życiu rządzi rodzina. Ona pomimo swojej pełnoletności nie może podejmować decyzji. Ojciec wybrał Jej męża- kuzyna. W książce opisane są pakistańskie wsie, szkoła kanoniczna, a także problemy jakie dziewczynę napotykają po zmianie wiary. W obawie o własne życie, odchodzi od Niej nawet chłopak. Książka posiada wiele fotografii, dokumentów, np. sfałszowany akt małżeństwa.

Sabatina - to imię głównej bohaterki tej książki. Pakistańskiej dziewczyny wychowanej głównie w Austrii, której po ukończeniu szesnastego roku życia zawalił się cały świat. Bowiem wtedy dowiedziała się dobitnie gdzie jest miejsce jej jako muzułmanki.
Jest to historia młodej, pięknej dziewczyny, która za wyzwolenie się z macek islamu (i przejście do innej religii) zapłaciła wysoką cenę. Choć póki co, nie najwyższą. Niestety musi się ukrywać do dziś.

Co pogrążyło spokojny świat Sabatiny? Jak wyglądało jej życie w Austrii i Pakistanie? Jak jej rodzina reagowała na bunty młodej dziewczyny, która sprzeciwiała się islamskim regułom? Czy jest dziś bezpieczna? Poznajcie odpowiedzi na te i inne pytania w tej autobiograficznej książce.

Książkę czyta się szybko. Szczególnie od trzeciego rozdziału. Rozdziały są długie ale wciągające (według mnie poza pierwszymi dwoma). Dodatkowym plusem są ładne kolorowe zdjęcia. Natomiast minusem są literówki (co jest błędem wydawnictwa) oraz to, że autorka czasami powtarza coś, o czym mówiła już wcześniej (co czasem irytuje).
Mimo wszystko książka jest ładnie wydana. Czasem jednak miałam wrażenie, że jest opowiedziana bardzo skrótowo, i przypominała gdzieniegdzie reportaż w czasopiśmie.

Avatar użytkownika - planka1981
planka1981