Prawo Zaciemnienia

Tym razem akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości na jednej z miliardów Ziem równoległych. Świat podzielony na kilka bloków politycznych musi stawić czoła budzącej się świadomości Afryki. I jej ambicjom. Nigeria, jako najbardziej rozwinięty kraj tego kontynentu postanawia sięgnąć do gwiazd. To się nie podoba wielu dawnym potęgom. Projekt nowego kosmodromu w Nigerii sponsoruje Adisa Goma - jeden z dwudziestki bilionerów rządzących z ukrycia światem. Właściciel NewFaceTwitta - największego portalu społecznościowego na Ziemi. Jego wspólnikiem jest Etan Musk, uwięziony na własnej stacji orbitalnej MarsGate2, z której próbuje realizować utopijny sen kolonizacji Marsa. Żaden z nich wcześniej nie miał wspólników. Obaj są zwalczani przez większość dawnych potęg. I nie ufają sobie nawzajem. Na dodatek ktoś zhakował ich kwantowe serwery na MarsGate2, co miało być niemożliwe. Adisa Goma ma plan B. Chce działać przez swoją asystentkę Bettinę Badawi, która ma stać się mimowolnie twarzą tego projektu. Etan również ma plan B i C, o którym nie wie nikt.
Czy taki projekt ma szansę powodzenia? Czy jego autorzy są w stanie to przeżyć? Kto ich zaatakuje pierwszy? Czy świat znowu stanie na skraju III Wojny Światowej?

Informacje dodatkowe o Prawo Zaciemnienia:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-08-24

Tagi: fantastykapolska fantastyka romans erotyka science-fiction Contemporary fantasy

Kup książkę Prawo Zaciemnienia

Prawo Zaciemnienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - tm
tm
Przeczytane:2023-10-09, Ocena: 5, Przeczytałem,

Recenzja  ukazała się na stronie https://www.facebook.com/PFFN.official/ Fundacji Rozwoju Fantastyki naukowej w dniu 03.09.2023

Globalna sieć społecznościowa, polityczne rozgrywki między mocarstwami i potężnymi ludźmi tego świata. Do tego rosnące w siłę państwa Afryki patrzące z nadzieją w kosmos, hakerzy, służby specjalne i intryga mogąca zmienić układ sił na geopolitycznej arenie. To temat przewodni nowej powieści Tadeusza Markowskiego, zatytułowanej „Prawo Zaciemnienia”.
Śmierć Liu Lana, informatyka pracującego przy najnowocześniejszych komputerach kwantowych, zwraca uwagę agenta odpowiedzialnego za ich bezpieczeństwo na stacji MarsGate2. Dochodzenie nie jest proste i w końcu prowadzi do zatrudnienia Kevina Stone’a, hakera, który tym samym staje na drodze do... No właśnie. Kevin sam nie wie w co się wpakował i jedynie dzięki graniczącej z paranoją ostrożności udaje mu się wymknąć z kryjówki, w której jak dotąd bezpiecznie żył. Wplątuje się w polityczne rozgrywki i staje pionkiem w grze, w której bierze udział Adisa Goma, człowiek zdolny do wyniesienia Nigerii na poziom mocarstwa i otwarcia przed nią drogi w kosmos.
„Prawo Zaciemnienia” to socjo-political fiction. Powieść dziejąca się na alternatywnej Ziemi, przypominającej nasz świat, za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Dobrze znane nam realia mediów społecznościowych, zagrywki polityków i intryga wpędzająca kolejnych bohaterów w tarapaty, są tu przedstawione po mistrzowsku. Nie jest to historia pełna akcji, pościgów czy strzelanin. Tu liczy się wykiwanie oponentów i ruchy zza kulis, wykonywane przez służby specjalne i specjalistów od PR. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją. Znajdziecie w niej ciekawe smaczki z coraz bardziej przenikających się światów polityki i mediów społecznościowych.
__________
Z autorem "Prawa Zaciemnienia" będzie można spotkać się osobiście już 9 września w Krakowie, podczas III Kongresu Futurologicznego. Wielbiciele książek Pana Tadeusza Markowskiego znajdą tam okazję, aby porozmawiać z nim oczywiście nie tylko o najnowszej książce, ale również o kultowej serii "Dzieci Hildora".
(K.Ligecki)

Avatar użytkownika - mjelski86
mjelski86
Przeczytane:2024-01-07, Ocena: 3, Przeczytałem,

Przyjemnie się to czytało. Jednak jest to średnia pozycja. Nic w niej szczególnego, zaskakującego czy oryginalnego. Świat przyszłości w niej przedstawiony jest niestety jak najbardziej prawdopodobny i to może się podobać ,,większej większości ;)" czytelników.

Po prostu kolejna przeczytana pozycja, o której pewnie bym zapomniał, jeśli bym jej tutaj nie zapisał.

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski